Валентина Коваль

Викладач курсів ікебана

Досвід

• Почала навчатися японському мистецтву аранжування квітів ікебана в 2000р.
  • Викладає ікебану з 2013 р. (веде постійно групу в УЯЦ).

Звання, рівні, свідоцтва, досягнення

• Станом на січегнь 2018 року має 11-й диплом школи Ікенобо (kako – ассистент профессора 1 рівня).
  • Радник Голови філіалу школи Ікенобо в країнах Східної Європи.
  • Брала участь у Міжнародній виставці ікебани Ікенобо у 2010р у Москві, коли туди приїздив Голова школи Ікенобо Сен-Ей; в 2013р та в 2016р участь у виставці ікебана в м. Кишинеу (Молдова);
  • Відвідала ювілейну виставку ікебани школи Ікенобо (присвячену святкуванню 550-ї річниці з дня заснування
    школи Ікенобо) у Токіо (2012 р.), тоді ж відвідала заняття в інституті «Ікенобо» в м. Кіото (Японія) у японських професорів ікебани.
  • На регулярній основі кілька разів на рік, бере участь у виставках, майстер-класах та демонстраціях ікебани, що проходять в УЯЦ, музеї Богдана та Варвари Ханенків, Українському Домі та ін.

Що приваблює в ікебані?

• В ікебані приваблює те, що через пізнання ікебани та пошук ідеального образу внутрішньої краси рослин, є можливість пізнати не тільки рослинний світ, звичаї та культуру Японії,  а й себе, як особистості.

Чому раджу займатись ікебаною?

• Тому, що, як сказав сьогоднішній голова школи Ікенобо:

«Вивчення мистецтва створення композицій з квітів - найкращий спосіб розкрити найдивовижніші грані нашої душі»;

•  Можливість потрапити у колектив однодумців, які так само люблять квіти та культуру Японії;
  • Це унікальний вид мистецтва, навчитися якому є можливість у викладачів в Києві, за результатами навчання можна отримати Дипломи, які признаються  у всьому світі.