Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського

Графік роботи бібліотеки

пн - пт: 11:00 - 19:00
сб: 11:00 - 18:00

Графік роботи офісу

пн - пт: 09:30 - 18:00

Перерва: 13:00 - 14:00

Відбулося

Виставка японської каліграфії

В Українсько-Японському Центрі НТУУ "КПІ" відкривається виставка японської каліграфії майстрів Сашіда Такефуса та Хіросе Шьоко. Вони неодноразово відвідували Україну, і цього року ми вирішили відібрати кращі їхні роботи та представити українському глядачеві.

 

На відкриття виставки, яке відбудеться 17 квітня (пт) о 17:00, завітає сам майстер Сашіда Такефуса та продемонструє мистецтво каліграфії усім охочим. Вхід на відкриття - вільний.

 

Графік роботи виставки (18 - 30 квітня)
понеділок - п'ятниця: 11:00 - 19:00
субота: 11:00 - 18:00
неділя вихідний

 

Японська каліграфія – одне з найпопулярніших мистецтв Японії. Каліграфічні роботи цінуються не менше, ніж витвори живопису. Але цей вид образотворчого мистецтва окрім художньої цінності ще криє в собі глибокий філософський зміст.

У найпростішому розумінні каліграфія – це мистецтво гарно писати. Майстер бамбуковим пензлем створює тушшю на рисовому папері витвори мистецтва, які втілюють гармонію та красу. В японській каліграфії немає нічого випадкового: для кожної лінії і точки важливі початок, напрям, форма та закінчення, важливий баланс між елементами, і навіть пустий простір має свій сенс. Ієрогліфи гармонійні, пропорційні, сбалансовані.

Традиційні способи передачі каліграфічних символів лаконічні: ієрогліфи пишуть на білому папері, який в філософії дзен уособлює пустоту, а чорні знаки на білому фоні несуть в собі поняття інь та янь – жіноче та чоловіче начало. І в практиках дзен існує шлях каліграфії (Shodo), де Sho означає «каліграфія», а do «шлях». І це один з шляхів, який веде к усвідомленню сенсу життя та вічних істин.

культурні заходи
інше
японська мова
Наші партнери