Виставка сучасних японських гравюр

Запрошуємо на виставку сучасних японських гравюр майстра Цудзен Накаджіма, яка триватиме з 10 по 28 червня 2015 року в Музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків (Київ, вул. Терещенківська, 15-17).

На виставці будуть представлені сучасні японські гравюри витонченої авторської техніки майстра Цудзен Накаджіма. Це картини, де замість пензля використовується дерев’яна форма для друку. Ви матимете можливість насолодитися прекрасними відтінками, переходами кольорів і чудовими візерунками.

Графік роботи виставки:

пн., вт.: вихідні дні

ср.- нд.: 10:30 – 17:30

Вхід вільний

Виставка організована Українсько-Японським Центром НТУУ «КПІ» за підтримки Посольства Японії в Україні, Департаменту культури Київської міської державної адміністрації, Музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, громадської організації «Культурна асамблея», ПІІ «Тойота-Україна» та Міжнародного експрес-перевезення UPS.

Про виставку:

«Ханґіґа» (буквально «малюнок, створений за допомогою дерев’яних дошок») – цю назву Цудзен Накаджіма придумав для визначення своїх гравюр. Хотілось би відзначити, що це слово насправді означає щось на кшталт «малюнок, що створюється за допомогою різьби по дереву і нанесення відбитку специфічною текстурою дерева». Найбільшою відмінністю в його методі створення гравюр – нанесення відбитку, що є найважливішим фактором для створення унікальних гравюр.

Мотиви для своїх робіт Цудзен Накаджіма знаходить у спогадах дитинства про життя в Токіо. Але це не є ностальгією за минулим. Ці пейзажі та атмосфера залишаються в повсякденному житті Японії і зараз, та не будуть виглядати дивними в майбутньому.

Про автора:

Цудзен Накаджіма народився в березні 1944 року в Токіо, район Асакуса, де жило не одне покоління його родини (в Японії таких людей називають Едокко – людина епохи Едо). Його батько присвятив своє життя буддизму, мати була дочкою майстра традиційного японського лакування. Після закінчення муніципальної школи Кітадзоно вступає в університет Васеда, де навчається на Гуманітарному факультеті за напрямком «Мистецтво». Створювати свої перші гравюри на дереві ханґа Цудзен Накаджіма почав вже в 16 років. Змінивши декілька місць роботи, серед яких була і поліграфічна компанія, розробив свій власний метод створення гравюри на дереві, яку називає ханґіґа. Автор надає ретельної уваги кожному етапу створення гравюри, отримуючи в результаті напівпрозорі кольори та цікаві візерунки.

Талант майстра, який створив свій унікальний стиль, визнаний в різних куточках світу, в тому числі в Англії, США, Франції, Іспанії, Німеччині, Автрії та Австралії. Цудзен Накаджіма проводив в цих країнах свої виставки, здобув не одну нагороду, серед яких Срібний приз на виставці Carrousel du Louvre, премія мера Сен-Мор, спеціальна нагорода на виставці в "Arts en val de loing" в Грез-су Луан тощо.