Візит Акіе Абе та Марини Порошенко

6 червня 2015 року в житті нашого Центру сталася яскрава та визначна подія: дружина прем’єр-міністра Японії Акіе Абе та перша леді України Марина Порошенко у супроводі дружини Посла Японії в Україні Томоко Сумі завітали до Українсько-Японського Центру НТУУ «КПІ». Поважну делегацію зустрічали ректор НТУУ «КПІ», академік НАН України Михайло Згуровський, новий директор УЯЦ Юрій Кушнарьов.

Не зважаючи на щільний протокольний графік, шановні гості встигли ознайомитися з головними напрямками діяльності Центру, про які цікаво розповів директор Центру.

Відомо, що наш Центр за 9 років став своєрідним містком між двома країнами, за допомогою якого наші народи можуть більше дізнатися один про одного. Центр, як осередок Японії в Україні, реалізує Програму знайомства з японською історією, традиціями, культурою, науково-технічним та інноваційним потенціалом, мовні курси.

Справжня гордість Центру - бібліотека, книжковий фонд якої налічує понад 15 тисяч видань японською, англійською та українською мовами про Японії, медійні матеріали та друковані видання японських газет та журналів – відтепер поповнилася подарунковим виданням книг за авторством, власне, дружини та прем’єр-міністра Японії.

Також, гості мали нагоду ознайомитися з каліграфічними роботами майстрів Сашіда Такефуса та Хіросе Шьоко, японськими гравюрами Іваса Тору та темарі українських майстрів у виставковому залі УЯЦ, а також дізнатися про потужні можливості Мовного Центру за підтримки Японської Фундації, де можуть вивчати японську мову понад 300 слухачів.

Пані Абе також встигла поспілкуватися з молодшими учасниками урочистої події – учнями японської суботньої школи, що функціонує на базі Центру. Малеча радо зустріла поважну гостю та отримала від неї смачні подарунки!

«Мені дуже приємно, що в КПІ студенти вивчають японську мову… Я пишаюся тим, що в далекій Україні є люди, які цікавляться й займаються традиційними японськими мистецтвами» (з вступної промови пані Акіе Абе).

Ми дуже вдячні нашим талановитим партнерам, які створили надзвичайно дружню атмосферу цієї зустрічі:

• Київському відділенню школи Ікенобо на чолі з Оленою Капрановою за незрівнянні квіткові композиції;
  • Танцювальному колективу «Цубомі», за створення піднесеного настрою з самого початку зустрічі запальним танцем бон-одорі;
  • Майстрам Олександру Гержану, Ользі Анохіній та Ірині Левченко, за їх рукотворне мистецтво та власноруч розшиті м’ячики темарі, які вони подарували високим гостям;
  • Гуртку каліграфії під керівництвом Галини Шевцової, за створені ними каліграфічні роботи з побажанням щастя та удачі шановним першим Леді;
  • викладацькому складу мовних курсів, беззмінним куратором яких є японіст високого рівня Наталія Петровська, та Варварі Семенчук з її зворушливою промовою «Музична машина часу», про яку ми вам розкажемо у наступному пості;
  • навчальній групі чайної церемонії школи Урасенке, якою опікується Ольга Сільницька, за створення особливої атмосфери японської чайної церемонії;
  • КАЙДЗЕН клубу за підтримку.

Окрема подяка Ніні Бурневіч, віце-президенту Асоціації майстрів народної творчості України, яка надала подарунок для вручення поважній гості - дерев’яну скарбничку  оздоблену петриківським розписом від художниці Тетяни Гарькави, який став, як вишенька на торті, чудовою прикрасою заключної частини зустрічі. Також пані Абе отримала інформаційний лист на японській мові та памфлет англійською про унікальне українське мистецтво петриківського розпису.

«Я знаю, що Україна переживає важкі часи. Проте, не зважаючи на ці обставини, Київ залишається прекрасним містом», - каже пані Акіе Абе в заключній частині свого візиту.

Сподіваємося, що завдяки нашим зусиллям, шановні Леді будуть з теплотою в душі згадувати про свою подорож до надзвичайного світу Японії в серці Києва!

«Відвідала Українсько-Японський Центр НТУУ «КПІ» разом з дружиною Президента України.

Промова японською переможниці конкурсу ораторського мистецтва, ікебана, каліграфія, чайна церемонія, танок Бон-Одорі, темарі – японську мову та культуру представили нам слухачі курсів. Сильно вразило…

Було небагато часу, але я вдячна всім, хто підготував цю зустріч». (зі сторінки ФБ пані Акіе АБЕ)

Фотозвіт (фото Сліпченко Андрій)