Церемонія вручення свідоцтв слухачам курсів японської мови

Більше 100 студентів зібралися в цей жаркий літній день, щоб отримати сертифікати – підтвердження того, що ще один рік свого життя вони присвятили вивченню такої цікавої та складної японської мови. Цього року на курсах навчалося 11 груп 7 різних рівнів, тож хтось зі студентів прийшов отримувати свідоцтво вперше, бо лише ступив на стежку знайомства з японською, а для когось – це традиція, яка триває вже 7-ий рік поспіль.

Не зовсім японська 10-хвилинна затримка, і ми нарешті розпочинаємо церемонію…

Слухачів вітає директор УЯЦ Кушнарьов Юрій, розповідає про плани діяльності Центру на майбутнє, обіцяє і надалі залишати курси найбільш пріоритетним напрямком діяльності УЯЦ, удосконалювати програми, відкривати нові класи, у тому числі дитячі. «З будь-якими вашими питаннями, пропозиціями, або просто за порадами стосовно Японії чи удосконаленню роботи Мовних курсів можете приходити особисто до мене», - залишивши всім свої візитівки, впевнено зазначив пан директор, який працював в Посольстві України в Японії більше ніж 5 років.

Бурхливими оплесками слухачі вітали своїх сенсеїв, які також прийшли поздоровити своїх учнів. Їх слова були серйозні, зворушливі і жартівливі: «Захоплююся вами: після важкого робочого дня, після дня навчання в інституті ви приходите на курси і досягаєте таких успіхів!», «До вас іду завжди, як на свято. Вчити вас і вчитися з вами – це не просто робота, це радість!», «Зробимо все, щоб з наступного року спілкуватися вже лише японською», «Не забувайте вчити японську на канікулах!». Дякуємо вам, сенсеї! До зустрічі наступного року!

І от те, чого всі чекали – вручення свідоцтв. Сертифікати вручає і особисто вітає кожного Міядзакі Сатомі – новий експерт Японської Фундації, яка лише місяць як приїхала до України, але вже з жовтня почне активно займатися викладанням на курсах.

Свідоцтва вручені, але сюрпризи тривають. Щороку ми вручаємо невеличкі пам’ятні призи найкращим студентам з кожної групи. Для першокурсників – це несподіванка, а для тих, хто приходить до нас вже не перший рік – момент приємного очікування: «А може сьогодні найкращим назвуть саме мене?». Не порушуємо і нашу багаторічну традицію і окремо відзначаємо тих, хто за рік не пропустив жодного заняття на курсах – ані в ожеледяну зиму, ані в дощову осінь. Таких «героїв» цього року аж 12 – так тримати і надалі!!!

Останній сюрприз – виступи наших студентів. Варвара Семенчук з групи середнього рівня 4 з японською піснею і колектив Бон-Одорі під назвою «Цубомі» з традиційним японським танцем.

Церемонія завершена. Але і це ще не все. Після офіційної частини на слухачів чекав невеличкий фуршет, і всі мали можливість, куштуючи суші та інші смаколики, поспілкуватися з товаришами з інших груп та сенсеями.

Дякуємо всім, хто був з нами цього року. Чекаємо на вас з 1 по 12 вересня – в цей період триватиме набір на наступний навчальний рік. Приходьте самі, приводьте друзів. І з жовтня – знову до навчання! А поки, навіть на канікулах, не забувайте японську!