Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського

Графік роботи бібліотеки

пн - пт: 11:00 - 19:00
сб: 11:00 - 18:00

Графік роботи офісу

пн - пт: 09:30 - 18:00

Перерва: 13:00 - 14:00

Відбулося

3-й літній табір з вивчення японської мови

 

Цей табір став вже третім, і якщо 2 попередні проводилися в Одесі на березі Чорного моря, цей проходив неподалік від Києва, в готелі «Gintama Briz», і море було вже не Чорне, а Київське (інша назва Київського водосховища). Але це не завадило зібратися тут студентам з усіх куточків України: Київ, Одеса, Дніпропетровськ, Миколаїв, Харків та Львів. 

Основна частина учасників табору – це студенти, які вивчають японську мову як спеціальність в інституті, але слухачі курсів японської мови Українсько-Японського Центру НТУУ «КПІ», який за кількістю студентів не поступається провідним університетам України, також мали можливість взяти участь в таборі. В результаті з 60 учасників-студентів 10 були саме з УЯЦ. Додаємо до цієї кількості 22 викладачі-сенсеї, 8 з яких – носії мови, у тому числі і експерти Японської фундації, і отримуємо загальну кількість учасників 82. Сама ця цифра уже дає можливість відчути, що атмосфера вітальної вечірки в стилі барбекю була шумною, жвавою і веселою.

Всіх учасників розділили на групи у відповідності до їх рівня володіння японською мовою, і протягом табору в першій половині дня для студентів проводилися заняття з японської мови, викладачі щоразу змінювалися, що робило кожну пару не лише корисною, а й неповторною та цікавою. Мене запросили до табору як майстра каліграфії, тож до обіду я був вільний і відвідував заняття різних груп та різних викладачів. Бачив на власні очі, тому можу без сумнівів стверджувати: в кожній аудиторії панувала дружня та невимушена атмосфера, повна сміху та посмішок.


Після обіду учасники також не сумували – для них підготували майстер-класи з японської культури – каліграфії та оріґамі. На заняттях оріґамі студенти могли своїми руками створити Кусудама – один з найдавніших декоративних традиційних японських виробів у техніці оріґамі. Пари з каліграфії дозволили всім не лише ознайомитися з базовими лініями і попрактикуватися в їх написанні, а й спробувати написати ієрогліфи за допомогою спеціального тренувального набору для каліграфії, а в кінці, після завзятих вправлянь – уже за допомогою справжньої туші написати канджі «永» – вічність. В перервах між заняттями та у вільний час я, в якості «спец-пропозиції» від Українсько-Японського Центру, також знайомив всіх бажаючих з традиційною японською розвагою Кендама – гра, яка не лише розважає, а й заспокоює та розвиває спритність та координацію. Дуже радий, що Кендама користувалася неабиякою популярністю як у студентів, так і у сенсеїв. 


Не зайняті в майстер-класах студенти разом з одногрупниками готувалися до заключного концерту-фестивалю, де кожен мусив презентувати свої оригінальні міні-виступи. Передостанній день був повністю присвячений цій підготовці. Викладачі ж після допомоги своїм групам в підготовці до фестивалю мали нагоду прослухати лекції експертів Японської фундації на різні теми, спрямовані на підвищення кваліфікації: Моріта Джюнко-сенсей (Київський Національний Університет ім. Тараса Шевченка), Кобаяші Акіко-сенсей (КНЛУ), Міядзакі Сатомі (Українсько-Японський Центр НТУУ «КПІ»), Онодзакі Рьо (Білорусія), Ямаґучі Сатору-сенсей (Єгипет), дякуємо вам! Думаю, ваші заняття допоможуть українським сенсеям зробити свої пари ще кращими!

По вечорах для всіх бажаючих викладач КНЛУ, Сінілкіна Олена, проводила майстер-класи з танцю у стилі J-Pop. На фінальному концерті всі, хто щодня відвідував танцювальні заняття, презентували присутнім розучений танок японської групи AKB48 на пісню «心のプラカード» («Афіша серця»). Для номеру кожен створив свою «афішу серця» – плакат, на якому японською мовою записав свої бажання та мрії. На «афішах» був і напис «Хочу приїхати до табору і наступного року», що є яскравим свідченням успішного проведення табору. 

До речі, сумувати учасникам не давали і вранці. Уже о 7:00 (саме так, «жайворонки» раділи, а «совам» було важко) починалася ранкова зарядка в форматі «Радіо-гімнастики»: коротка радіо-передача японською мовою, яка регулярно транслюється в ранковий час по радіо NHK. Вправи «Радіо-гімнастики» знає кожен японець, бо вже довгі роки заведено, що кожен школяр молодших класів протягом літніх канікул щодня рано вранці іде в парк або на майданчик недалеко від дому і разом з сусідськими дітьми виконує цю зарядку. Навіть на канікулах японські діти не сплять довго і рухаються. Може саме в цьому секрет японського довголіття? В таборі ж після «Радіо-гімнастики» учасники разом з викладачем з Одеси, Данилом Мигдальським, виконували ряд вправ в техніці Сьоріндзі-кенпо (японська система самозахисту, духовного самовдосконалення та фізичного виховання), а також познайомилися з деякими рухами карате, яке представила викладач з Миколаєва, Альона Штевіна. Як бачите, японська культура була присутня в таборі з раннього ранку до пізнього вечора!За веселими і завантаженими днями та вечорами 6 днів табору промайнули непомітно, і вже перед самим від’їздом 10 груп учасників презентували виступи, до яких готувалися протягом всього табору. Цього року популярним був відео-формат виступу, і всі групи представили на суд публіки свої короткометражки. Ми побачили і драми, і комедії, і екшени, теми були абсолютно різні, але об’єднували всіх японська мова та «запрошені зірки»-японські сенсеї, які були присутні майже на кожному відео. Суддями були викладачі, і, відверто кажучи, оцінювати нам було дуже і дуже непросто, бо кожне відео було по-своєму оригінальним, цікавим, смішним та зворушуючим. Але змагання є змагання, і 1 місце дісталося «детективній» історії по мотивам «Червоної шапочки», де студенти дуже вдало використали схожість японських слів 『こわい』(ковай - страшний) та 『かわいい』 (каваій - милий). І хоч п’єдестал пошани поділили лише 3 найкращі групи, але без нагород не залишився ніхто – на кожне відео чекала заохочувальна номінація і солодкі японські призи.Враження про табір у кожного залишаться свої, спогади також, але всі учасники зійшлися на тому, що цілі, поставлені в перший день – покращити свій рівень японської, поспілкуватися з японцями та знайти нових друзів та однодумців – досягнуті. Ще раз хочу подякувати організаторам, сенсеям, які приїхали не лише з різних куточків України, але навіть і з Білорусі та Єгипту, а найголовніше – студентам, для яких цей табір проводився, і без яких був би неможливим! 

Сподіваюся, що участь в таборі стала для кожного з вас новою сходинкою у вивченні японської, зробила цю мову і країну ближчою вам, стала додатковим стимулом і мотивацією для подальшого навчання і нових цілей. Можливо, це складання Кваліфікаційного іспиту, можливо – участь у Конкурсі промов, а можливо – і поїздка до Японії. 

Успіхів кожному з вас! І, сподіваюся, до зустрічі у таборі наступного року.

Накамура Хітоші, Українсько-Японський Центр НТУУ «КПІ»

 

культурні заходи
інше
японська мова
Наші партнери