Співробітництво "Фукусіма - Чорнобиль"

Українсько-Японський Центр НТУУ «КПІ» активно долучається до співробітництва по лінії «Фукусіма‬ - Чорнобиль‬».

16 вересня 2015 року директор Центру Юрій Кушнарьов мав нагоду приймати в Українсько-Японському Центрі поважну японську делегацію, що перебувала в Україні з метою обміну думками та досвідом з українськими експертами пост-Чорнобильської проблематики. Японську делегацію очолювали Юко Ендо, мер селища Каваучі префектури Фукусіма, та Нобору Такамура, професор Інституту дослідження захворювань, що виникли внаслідок атомних бомбардувань університету Нагасакі. Групу українських фахівців очолював Юрій Антіпов, Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження. Почесними гостями під час зустрічі були проректор з міжнародних зв’язків НТУУ «КПІ» Сергій Сидоренко та пані Хіромі Накано, заступник Посла Японії в Україні.

Японська сторона представила презентації щодо зусиль, які вживає адміністрація селища Каваучі для відновлення забруднених внаслідок аварії на АЕС «Фукусіма-1» територій і повернення евакуйованих мешканців в свої домівки, а також ролі університету Нагасакі, фахівці якого, базуючись на чорнобильському досвіді, проводять моніторинг та дослідження рівня радіаційного ураження населення префектури Фукусіма.

У ході дискусії сторони також обговорили можливі напрями подальшого співробітництва.
Користуючись нагодою, проректор НТУУ «КПІ» Сергій Сидоренко запросив фахівців взяти участь у роботі Міжнародного форуму "Уроки Чорнобиля – для ядерної безпеки світу" ("Chernobyl's Legacy for the Nuclear Safety of the World"), який ініційовано провести у квітні 2016 році керівництвом Університету та Чорнобильської атомної станції із залученням широкого колу вчених, політиків та громадськості.