Візит депутатів Палати представників Парламенту Японії

В Українсько-Японському Центрі НТУУ «КПІ» відбулась визначна подія: до нас завітали депутати Палати представників Парламенту Японії, а саме члени міжпарламентської Асоціації дружби «Україна-Японія».

Шановна делегація була представлена панами Toyama Kiyohiko (партія «Нова Комейто»), Кента Ідзумі (Демократична партія Японії) Моріяма Масахіто (Ліберально-демократична партія Японії) та Імаока Такеші (Секретар Палати представників парламенту). Очолював делегацією пан Морі Ейсуке (Ліберально-демократична партія Японії) – Голова міжпарламентської Асоціації дружби «Україна - Японія», екс-міністр Юстиції Японії, Голова Спеціального комітету з питань розслідування у сфері ядерної енергетики Палати представників Парламенту Японії.

Директор Центру Юрій Кушнарьов у ході екскурсії показав поважним гостям бібліотеку, фонд якої налічує близько 15 тис. матеріалів стосовно Японії, сучасно-обладнанні навчальні класи, виставковий зал, в якому були представлені роботи українського фотографа Максима Соломко, що були зроблені впродовж його подорожей Японією. Прикрашали зал композиції викладачів та студентів курсів Ікебана школи Ікенобо. Викладач курсів Олена Капранова, у свою чергу, детально розповіла про квіткові композиції, які вразили японських депутатів. Було неможливо залишитися байдужим через те різноманіття кольорів та форм, які продемонстрували майстри-флористи української школи ікебана. Шановна делегація також взяла участь у чайному дійстві, скуштувавши чай мача та японські солодощі, які для них приготувала викладач курсів чайної церемонії Сільницька Ольга.

Після чого Юрій Кушнарьов розповів гостям історію створення центру, згадавши всі найвизначніші події та найважливіші візити, а також окреслив подальші плани діяльності Центру, як осередка культурної та публічної дипломатії між Україною та Японією. По завершенні зустрічі, Віктор Івченко, голова Національної науково-технологічної асоціації України, ознайомив гостей з концепцією асоціації, представив презентацію «Україна 2020: майбутнє української економіки – економіка знань» та запропонував розвивати співпрацю в інноваційному напрямку.

Ми дуже вдячні шановній делегації за те, що не дивлячись на щільний графік, вони знайшли час на візит до Українсько-Японського Центру і висловилися на подальшу плідну співпрацю і підтримку.

Ми запрошуємо у гості депутатів Верховної Ради України з групи дружби «Україна-Японія», багато з яких відвідали у цьому році Японію і сподіваємося, що українські депутати також зможуть знайти зручний час відвідати Центр. Впевнені, що виборцям буде цікаво дізнатися, що депутати ВРУ не тільки корисно з’їздили в Японію, але ще продовжують розвивати стосунки з цією потужною країною, підтримуючи осередок Японії в Україні, принаймні політично, що нам також дуже важливо.

_____________________________________

Довідково: Міжпарламентські контакти між Японією та Україною розпочалися у 1995 році і саме тоді була створена міжпарламентська асоціація «Україна-Японія». Одним з її головних завдань є «поглиблення дружніх відносин між парламентами двох країн, сприяння політичному діалогу, підтримка курсу ринкових реформ в Україні, розвиток потенційних можливостей співробітництва у промисловому секторі та сільському господарстві.