Презентація книги "Сінто у соціокультурних трансформаціях ХІХ–ХХ ст."

Запрошуємо вас на презентацію книги Сергія Капранова "Сінто у соціокультурних трансформаціях ХІХ–ХХ ст.", яка відбудеться 16 грудня 2015 року о 19:00 в Українсько-Японському Центрі НТУУ "КПІ" (просп. Перемоги, 37, бібліотека НТУУ "КПІ", 4 поверх).

Віримо, що зустріч з автором буде цікава як релігієзнавцям, філософам, історикам-японістам, викладачам і студентам, так і тим, хто цікавиться духовною культурою Японії.

Вхід - безкоштовний (за попередньою реєстрацією):  https://goo.gl/giJSVz

***

Монографію присвячено місцю сінто у соціокультурних трансформаціях, що відбулися в Японії протягом ХІХ–ХХ ст., а також змінам, яких зазнав сінто в їхньому результаті. Розглянуто головні ідейні інновації, що мали місце в сінтоській думці у першій половині ХІХ ст., а також трансформації, які відбулися у ІІ половині ХІХ ст. після Революції / Реставрації Мейдзі. Показана роль у цих процесах ідей кокуґаку, школи Міто, а також запозичених із Заходу понять “релігія” та “свобода віровизнання”. Особливу увагу присвячено школі Хірати Ацутане, яка справила визначальний вплив на ідеологію Мейдзі на її початковому етапі. Окремо проаналізовано важливий документ – Імператорський рескрипт про виховання 1890 р., на основі порівняння його з більш ранніми едиктами китайських імператорів виявлено традиційні та новаторські елементи цього тексту. Розглянуто зміни, які відбулися в сінто у середині ХХ ст. після поразки Японії у другій світовій війні та сучасну структуру основної інституції цієї релігії – Асоціації святилищ сінто. До монографії включено переклад Імператорського рескрипту про виховання, зроблений вперше у вітчизняній науці з оригіналу.