Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського

Графік роботи бібліотеки

пн - пт: 11:00 - 19:00
сб: 11:00 - 18:00

Графік роботи офісу

пн - пт: 09:30 - 18:00

Перерва: 13:00 - 14:00

Відбулося

Виставка графіки "Японія: напівтон"

 

У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва 12 квітня – 2 травня 2018 року пройде виставка акварелей Марії Гельман (Діордічук) «Японія: напівтон».

 

Виставка акварелей Марії Гельман (Діордічук) «Японія: напівтон» – острівець українсько-японського культурного обміну й дружби між двома народами, котрі, враховуючи трагічні уроки історії, прагнуть бути ближчими одне до одного. Населення України та Японії єднає нестримне прагнення до збереження своєї національної ідентичності та культурно-духовної самобутності, самовдосконалення й пошуку свого місця в сучасному світі – бентежному й сповненому ризиків та небезпек.

 

 

Наша мета сьогодні – показати українцям «Країну сонця, що сходить» такою, як її бачать самі японці, без фальші, без прикрас, без яскравих контрастів… країну в напівтонах… Аби прокласти ще один міцний, надійний місток міждержавної співпраці, допомогти зрозуміти психологію мешканців країни-партнера, їхні внутрішні інтенції, прагнення та сподівання.

 

 

Захід відбудеться за підтримки компанії «Юкарі», що співпрацює з японськими компаніями в Україні, та надає їм інформаційну, організаційну та координаційну підтримку, а також спеціалізується на проведенні екскурсійних турів для япономовних гостей.

 

 

В нашому бурхливому та мінливому світі людина втрачає спроможність спостереження себе як факту реальності. В світі надзвукових швидкостей, роботизованного виробництва, нескінченного медіа-контенту людина стає функціональною частиною постіндустріального мейнстріму, де для неї заздалегідь розписані всі ролі та значення.

Глобальні катастрофи, такі як Чорнобиль або вибух на атомній станції Фукусіма, змушують забути про одиничне заради вирішення глобальних проблем.

 

Серія робіт Марії Гельман (Діордічук), створені нею одразу після відвідування Японії та її участі в програмі реабілітації переміщених осіб з зони аварії на атомній станції Фукусіма - це спроба побачити світ цих людей очима художника.

Це спроба побачити життя звичайних громадян Японії з їх звичайними життєвими потребами - виростити капусту чи вистояти чергу за чашкою кави. Як би не розвивалося індустріальне суспільство, людина з її простими життєвими потребами буде жити в звичайних побутових умовах, відчувати жах перед непередбачуваною стихією, зберігати пам'ять про її загрози.

 

Берегти та пам'ятати, що рівень води прийдешньої хвилі цунамі може не тільки викарбуватися на стіні пана А, а й в сліпій руйнівній потужності забрати життя його онуки.

 

Ці акварелі - це спроба показати домашній затишок рідних для мешканців вулиць. Їх щоденні турботи, котрі ріднять їх з будь-якими мешканцями міст інших країн та континентів. Споглядаючи звичайні СЦЕНКИ життя, починаєш розуміти, що як би не намагався дух глобалізації перетворити людину на середню одиницю споживання, йому не вдасться  знищити дух та самобутність стародавнього народу Японії.

 

Спостерігаючи разом з автором за прозорістю крапель дощу на склі вікна готелю чи за м’яким пухнастим снігом, що згладжує обрис міських будівель та дахи храмів, починаєш розуміти неминучу цінність життя і первинну крихкість світу. Не тільки трагедії Чорнобиля та Фукусіми, а й прагнення наших народів зберегти свою національну ідентичність, зберегти самобутність культур зближують Україну і Японію.

 

Участь Марії Гельман в програмі реабілітації населення, постраждалого від аварії, як і допомога Японського уряду в подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи, це свідоцтво нового розуміння завдань дипломатії, нового рівня міждержавного співробітництва на рівні простих громадян, зародження нового світового порядку на єдиній для всіх людей планеті Земля.

 

 

Наші партнери