Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського

Графік роботи бібліотеки

пн - пт: 11:00 - 19:00
сб: 11:00 - 18:00

Графік роботи офісу

пн - пт: 09:30 - 18:00

Перерва: 13:00 - 14:00

Відбулося

Стипендіальна програма Японського товариства сприяння розвитку науки (JSPS)

 

 

СТИПЕНДІАЛЬНА ПРОГРАМА ДЛЯ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ

НА ПРОВЕДЕННЯ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

У ЯПОНІЇ

(JSPS Standard Postdoctoral Fellowships for Research in Japan)

 

Хто є організатором програми? – організатором програми є Японське товариство сприяння розвитку науки (JSPS) – незалежна адміністративна установа уряду Японії, що була заснована у 1932 році з метою просування наукових досліджень та розробок в усіх галузях природничих, соціальних та гуманітарних наук, зокрема шляхом підтримки міжнародного наукового співробітництва. JSPS займає перше місце в світі за обсягом фінансування, яке організація надає молодим вченим -- причому з цієї підтримки можуть скористатися як японські, так і закордонні науковці, що бажають проводити свої дослідження у Японії.

 

Хто може взяти участь у програмі? – У програмі можуть взяти участь громадяни усіх країн, що підтримують дипломатичні стосунки з Японією (до них відноситься і Україна). Вимоги до кандидатів:

 • науковий ступінь PhD (кандидата наук), що був отриманий не раніше, ніж за 6 років до запланованого початку стипендіальної програми (наприклад, для тих, хто бажає розпочати свої дослідження у Японії у 2021 році, дата отримання ступеню PhD має бути не ранішою, ніж 2 квітня 2015 року);
 • спеціалізація в будь-якій галузі природничих, соціальних або гуманітарних наук;
 • добре володіння японською та/або англійською мовами;
 • отримання згоди на здійснення наукового керівництва над закордонним кандидатом від наукового співробітника у японському закладі, що відповідає вимогам JSPS (див. пункт «Де можна проходити стажування?»).

 

Яку підтримку буде надано учасникам програми? – Учасники програми, що успішно пройдуть конкурсний відбір (щороку стипендії призначаються 115 учасникам), отримуватимуть від JSPS таку підтримку:

 • по 362 тис. єн щомісяця протягом свого стажування (в залежності від потреби та обсягів досліджень, стажування можуть тривати від 12 до 24 місяців, причому тривалість стажування розраховується лише в повних місяцях);
 • 200 тис. єн на первинні витрати відразу після прибуття до Японії;
 • квитки на переліт в обидва боки між місцем проживання учасника та Японією;
 • безкоштовне медичне та особисте страхування;
 • можливість працювати в складі японських наукових груп та проводити власні дослідження з використанням матеріально-технічної бази японських наукових закладів.

 

Де можна проходити стажування? За умовами програми, заявку до JSPS на виділення фінансування для закордонного кандидата може подати лише його/її майбутній науковий керівник, що працює у японському закладі, а не сам кандидат. До таких закладів належать:

 • університети та міжуніверси

тетські науково-дослідні інститути;

 • установи, що займаються науковими дослідженнями та підпорядковуються Міністерству освіти, культури,спорту, науки та технологій Японії (MEXT);
 • технічні коледжі;
 • інші установи, визначені MEXT.

 

Як взяти участь у програмі? – Щоб взяти участь у програмі, українські науковці мають виконати такі кроки:

 1. Знайти свого майбутнього наукового керівника у Японії. Ця особа повинна бути штатним працівником закладу, що відповідає вимогам, зазначеним у попередньому пункті, мати відповідну наукову спеціалізацію та бути готовою до співпраці із закордонними дослідниками. Для пошуку наукового керівника можна скористатися з офіційної бази даних JSPS (посилання) або бази даних конкретного наукового закладу, де кандидат бажає проводити свої дослідження.
 2. Завантажити (посилання) та заповнити формуляр учасника програми (“FORM 2”). У формуляр слід включити, зокрема, інформацію про освіту та досвід роботи, опис ваших наукових досягнень та нагород, перелік публікацій, детальний план досліджень, які ви бажаєте провести у Японії, та опис ваших майбутніх академічних цілей та перспектив.
 3. Отримати від свого нинішнього або колишнього наукового керівника та/або працедавця рекомендаційний лист на ім’я голови JSPS, який повинен бути написаний японською або англійською мовою та мати обсяг не більше однієї сторінки друкованого тексту. Приклад такого листа можна завантажити за посиланням.
 4. Надіслати заповнений формуляр учасника програми (“FORM 2”, див. пункт 2) та рекомендаційний лист (див. пункт 3) обраному вами представникові японського наукового закладу з проханням про забезпечення наукового керівництва над вами в рамках програми JSPS Postdoctoral Fellowship (Standard Program).
 5. У разі згоди на наукове керівництво, представник японського наукового закладу повинен буде, в свою чергу, узгодити можливість вашого стажування у голови свого закладу. Після цього він/вона заповнить формуляр участі у програмі для японських наукових керівників (“FORM 1” – посилання на приклад) та надішле цей формуляр, разом із отриманими від вас документами (“FORM 2” та рекомендаційним листом), до JSPS через електронну систему заявок.
 6. Українські кандидати на участь у програмі повинні взяти до уваги, що хоча копія диплому PhD та/або свідоцтво про отримання PhD не входять у пакет документів, що вимагаються на етапі подання заявки, у випадку успішного проходження конкурсного відбору майбутній стипендіат зобов’язаний буде надіслати копію свого диплому та/або свідоцтва (разом з їх перекладом на японську або англійську) до JSPS перед початком стажування. У противному випадку стипендію буде анульовано.


Яким є термін подання заявок? – конкурсний відбір учасників програми здійснюється щороку. Актуальні строки подання заявок та початку стажування є такими:

 • Для кандидатів, що бажають розпочати своє стажування у Японії у період від 1 квітня 2021 р. до 30 вересня 2021 р., збір заявок завершується 4 вересня 2020 року. Результати конкурсного відбору у цьому турі будуть оголошені на сайті JSPS наприкінці грудня 2020 року.
 • Для кандидатів, що бажають розпочати своє стажування у Японії у період від 1 вересня до 30 листопада 2021 р., збір заявок триватиме до 7 травня 2021 року. Результати конкурсного відбору у цьому турі будуть оголошені на сайті JSPS на початку серпня 2021 року.
 • УВАГА! Дедлайни прийому заявок, що наведені вище (4 вересня 2020 р. та 7 травня 2021 р.) стосуються представників японських наукових закладів, що бажають здійснювати наукове керівництво над закордонними кандидатами в рамках даної програми, а не самих кандидатів. Щоб скористатися з можливості участі у програмі, українські науковці повинні зв’язатися зі своїми майбутніми науковими керівниками та надіслати їм усі необхідні документи задовго (щонайменше за 2 місяці) до вказаних вище дедлайнів.

 

Де можна ознайомитись з детальними умовами участі у програмі? – З детальними умовами участі у програмі можна ознайомитись у офіційному буклеті програми (посилання – див. розділ “Postdoctoral Fellowship (Standard)”, стор. 8-10). Формуляри, що входять у пакет документів учасника програми 2021 року, можна завантажити з відповідної сторінки на сайті JSPS (посилання). За оголошеннями про результати конкурсних відборів та відкриття наступних турів програми можна слідкувати на головній сторінці програми (посилання).

 

Наші партнери