Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського
пн-пт 11:00-19:00
сб 11:00-18:00
пн - пт: 09:30 - 18:00
обід 13:00-14:00
23 вересня 2016 року Міністерство освіти і науки України разом з Міністерством освіти, культури, науки і техніки Японії, Посольством Японії в Україні та Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» провели спільний українсько-японський семінар «Дослідження з Японією та в Японії» (Japan -Ukraine Seminar on Science and Technology Cooperation ”Research with/in Japan”). Семінар проходив на базі НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» у Великій фізичній аудиторії з 13:00 до 17:00.
На відкритті з вітальним словом виступили заступник міністра освіти та науки України Стріха Максим Віталійович, Й.В. Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні п. Шігекі Сумі та ректор Згуровський Михайло Захарович.
На семінарі відбулась презентація стипендіальних програм підтримки наукових стажувань в Японії за програмою Японського товариства сприяння науці (Japan Society for the Promotion of Science), програм співробітництва та обміну науковцями України та Японії, обговорення перспектив подальшого двостороннього науково -технічного співробітництва України і Японії. Серед виступаючих були представники Міністерства освіти, культури, науки і техніки Японії, професори японських університетів, Посольства Японії в Україні, а також українські спеціалісти, які поділилися своїм досвідом отримання грантів на проведення досліджень в Японії.
Серед учасників семінару, яких зібралося понад 200 осіб, були представники не тільки Києва, але і всієї України – ВНЗ Львова, Харкова, Одеси, Дніпра, евакуйовані ВНЗ з Донецького регіону, науково-дослідних інститутів Національної академії наук України та інші.
Коментар від представників Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна:
«Доброго дня! Дякую від імені нашого університету за можливість познайомитись з японськими фінансовими інструментами для підтримки мобільності та наукових проектів та з досвідом реалізації таких програм.»
Відеозапис семінару
Частина 1
Матеріали семінару:
Політика MEXT у галузі науки та технологій, Хіротака Ямада
Японсько-українська дослідницька співпраця, Кейджі Намба
Японсько-українська дослідницька співпраця, Тору Аокі
Японсько-українська дослідницька співпраця, Норіюкі Куріта
Досвід проведення досліджень в Японії, Катерина Зеленська
Стажування за програмою MEXT: досвід та рекомендації для майбутніх претендентів, Віолетта Удовік
Програми мобільності дослідників JSPS, Кейічі Кодайра
Японські урядові стипендії, Хідеюкі Танжі
Можливості для досліджень в/спільно з Японією за програмами MEXT, Фумі Сугімото