Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського

Графік роботи бібліотеки

пн-пт 11:00-19:00
сб 11:00-18:00

Графік роботи офісу

пн - пт: 09:30 - 18:00
обід 13:00-14:00

Японсько-Український науково-технічний семінар «Дослідження з Японією та в Японії»

 

23 вересня 2016 року Міністерство освіти і науки України разом з Міністерством освіти, культури, науки і техніки Японії, Посольством Японії в Україні та Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» провели спільний українсько-японський семінар «Дослідження з Японією та в Японії» (Japan -Ukraine Seminar on Science and Technology Cooperation ”Research with/in Japan”). Семінар проходив на базі НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» у Великій фізичній аудиторії з 13:00 до 17:00.

 

На відкритті з вітальним словом виступили заступник міністра освіти та науки України Стріха Максим Віталійович, Й.В. Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні п. Шігекі Сумі та ректор Згуровський Михайло Захарович.

 

На семінарі відбулась презентація стипендіальних програм підтримки наукових стажувань в Японії за програмою Японського товариства сприяння науці (Japan Society for the Promotion of Science), програм співробітництва та обміну науковцями України та Японії, обговорення перспектив подальшого двостороннього науково -технічного співробітництва України і Японії. Серед виступаючих були представники Міністерства освіти, культури, науки і техніки Японії, професори японських університетів, Посольства Японії в Україні, а також українські спеціалісти, які поділилися своїм досвідом отримання грантів на проведення досліджень в Японії.

 

Серед учасників семінару, яких зібралося понад 200 осіб, були представники не тільки Києва, але і всієї України – ВНЗ Львова, Харкова, Одеси, Дніпра, евакуйовані ВНЗ з Донецького регіону, науково-дослідних інститутів Національної академії наук України та інші.

 

 

Коментар від представників Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна:

«Доброго дня! Дякую від імені нашого університету за можливість познайомитись з японськими фінансовими інструментами для підтримки мобільності та наукових проектів та з досвідом реалізації таких програм.»

 

 

Відеозапис семінару

Частина 1

Частина 2

 


Матеріали семінару:

Програма

 

Політика MEXT у галузі науки та технологій, Хіротака Ямада

 

Японсько-українська дослідницька співпраця, Кейджі Намба

 

Японсько-українська дослідницька співпраця, Тору Аокі

 

Японсько-українська дослідницька співпраця, Норіюкі Куріта

 

Досвід проведення досліджень в Японії, Катерина Зеленська

 

Стажування за програмою MEXT: досвід та рекомендації для майбутніх претендентів, Віолетта Удовік

 

Наукова та технологічна підтримка пріоритетних напрямів українсько-японської співпраці, Сергій Маулік

 

Програми мобільності дослідників JSPS, Кейічі Кодайра

 

Японські урядові стипендії, Хідеюкі Танжі

 

Можливості для досліджень в/спільно з Японією за програмами MEXT, Фумі Сугімото

 

культурні заходи
інше
японська мова