ウクライナ日本センター of Igor Sikorsky KPI

図書室

月・金 11:00-19:00
土 11:00-18:00

オフィス

平日 09:30 - 18:00

リモートワーク

チャリティーフェスティバル «Day of JAPAN»

21 травня Національний технічний університет України «КПІ» став справжнім осередком Японії в Києві. У цей день у Центрі культури та мистецтв НТУУ «КПІ» відбувся благодійний захід «День Японії. Яскраве свято, організоване Посольством Японії в Україні, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Українсько-Японським Центром НТУУ «КПІ» разом з Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут», зібрало чимало прихильників Японії та здорового способу життя.

 

На свято завітали як студенти НТУУ «КПІ» та інших університетів Києва, так і діти (зокрема, з особливими потребами) різного віку. Варто відзначити, що основною метою заходу стали популяризація японської культури та поширення знань про здоровий спосіб життя, а саме важливість попередження йододефіциту, серед населення.

 

«Я дуже вдячна Посольству Японії та всім партнерам за співпрацю в інтересах дітей! Я сподіваюсь, що цей захід допоможе молоді та дітям дізнатися більше про проблему йододефіциту та шляхи ії подолання. Нестача йоду в організмі є  однією з основних проблем здоров’я українців, через що Україна втрачає щороку інтелектуальний потенціал, якого б вистачило на 3000 геніїв», - сказала Юкіе Мокуо, Голова представництва ЮНІСЕФ в Україні. «Щоденне споживання йодованої солі є запорукою інтелектуального розвитку людини», додала вона.

 

«День Японії» розпочався із шоу програми «Тайко» (японські барабани) від гурту «Денкьо Тайко» у супроводі традиційних японських танців бон-одорі. По завершенню концертної програми усі гості заходу мали можливість попрактикуватися у майстер-класах з японських мистецтв – фурошікі (японський спосіб упаковки подарунків), оріґамі та каліграфії. Також, маленьких гостей фестивалю чекали неймовірно цікаві досліди в IQ лабораторії від ЮНІСЕФ, де вони в ігровій формі дізналися більше по важливість вживання йодованої солі. А переможці конкурсу, що тривав напередодні «Дня Японії» в соціальних мережах, отримали унікальну можливість приміряти справжнє японське кімоно та зробити пам’ятні фото.

 

«Уряд Японії, починаючи з 1952 року і до теперішнього часу, є одним з головних донорів діяльності ЮНІСЕФ, організації, що допомагає дітям у всьому світі. У 2012 році обсяг фінансової допомоги від Уряду Японії склав близько 200 мільйонів доларів США, що є 5 показником у світі. Окрім цього, Японія вже протягом багатьох років займає перше місце у світі за об’ємом фінансової допомоги фонду ЮНІСЕФ від населення та приватного сектору. Це говорить про дуже тепле ставлення японців до цієї організації», - сказав Тоічі Саката, Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні.

 

Під час заходу "День Японії" Посольство Японії в Україні представило благодійний ярмарок з  витворами японського народного мистецтва, іграшками, дитячим одягом та іншими товарами, надані японськими підприємствами та японською спільнотою. Усі кошти від продажу були передані ЮНІСЕФ та Міжнародному жіночому клубу Києва (IWCК).

 

«У різних куточках світу діти однаково потребують захисту, уваги і піклування. Суспільство має дбати про їх безпеку, здоров’я, створювати можливості для їх розвитку і забезпечувати можливості здобуття якісної освіти. Дуже добре, що сьогодні заради популяризації цих ідей, заради дітей України ми зібрали в нашому університеті стільки шановних і цікавих людей», - сказав Михайло Згуровський, ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».

 

Завершилося японське свято в КПІ показом фільму-номінанта на премію «Оскар»  2014 – «Вітер дужчає» Хаяо Міядзакі.