пн-пт 11:00-19:00

Олена Капранова-Корчевнюк

Викладач курсів ікебана

Досвід

• Почала займатися ікебаною школи Ікенобо у 1999 р.
  • Викладає ікебану з 2002 р.
  • З 2006 р. постійно веде групу в Українсько-Японському центрі КПІ ім.Ігоря Сікорського (УЯЦ).

Звання, рівні, свідоцтва, досягнення

• Має 11-й диплом (kakо – асистент професора 1-го рівня).
  • Є віце-президентом Філіалу школи Ікенобо в країнах Східної Європи.
  • З 2018 р. є спеціальним членом школи Ікенобо.
  • Брала участь у міжнародних виставках ікебани у Москві  2001 року та у 2003 та 2010 роках, коли туди приїздив Ікенобо Сен-Ей, голова школи Ікенобо.
  • У 2013 та 2016 роках брала участь в виставках ікебани в Кишинеу.
  • Разом з іншими викладачами та учнями Філіалу в листопаді 2018 р. брала участь у осінній виставці ікебани в головному офісі школи Ікенобо в м. Кіото, Японія.
  • Відвідала виставки ікебани Ікенобо в Японії: у Кіото (2006, 2016, 2017, 2018, 2019 рр.) та Токіо (2012 р.).
  • З 1994 р. постійно бере участь у майстер-класах ікебани, що проводять професори Ямада Мідорі та Анжела Лобастов, а також інші професори, що приїздять із Японії.
  • Проводила майстер-класи та демонстрації ікебани в Бахмуті (2016 р.) та в Торецьку (2018 р.) в рамках заходів, що проходили за підтримки Міжнародної організації з міграції та уряду Японії.
  • Брала участь в демонстраціях ікебани у Львові та Житомирі на фестивалі “Дні Японії в Україні”.
  • Кілька разів на рік, бере участь у виставках, майстер-класах та демонстраціях ікебани, організованих Філіалом школи Ікенобо в країнах Східної Європи, що проходять в Українсько-Японському Центрі, Українському Домі, музеї Богдана та Варвари Ханенків, КМДА та ін.
  • Вивчає японську мову (середній рівень).

Поради для глибшого розуміння японської культури:

• Вивчати японські традиційні мистецтва, зокрема, ікебану.
  • Прочитати «Гендзі моногатарі» Мурасакі Сікібу та «Похвала тіні» Танідзакі Дзюнітіро.
  • Подивитися «Сім самураїв» Куросави Акіри та мультфільми Міядзакі Хаяо.
  • Поїхати до Японії, особливо під час цвітіння сакури чи восені на червоні японські клени момідзі.
  • Пожити в Кіото хоча би тиждень.

Що приваблює в ікебані?

• Спілкування з живими квітами.
  • Спілкування з однодумцями.
  • Пізнання природи.
  • Пізнання себе.
  • Творчість.
  • Можливість глибше познайомитися з японською культурою.

Альбом робіт викладача на Фейсбук (посилання)