Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського

Графік роботи бібліотеки

пн-пт 11:00-19:00
сб 11:00-18:00

Графік роботи офісу

пн - пт: 09:30 - 18:00
обід 13:00-14:00

Відбулося

Дні Японії в Одесі: звіт

 

Нарешті ми повернулися додому, до рідного Києва, і тепер можемо поділитися з вами нашими одеськими пригодами. Діставшись "перлини біля моря" 1 вересня, ми відразу взялися до монтуванням виставок, отже досвід роботи на висоті (і в прямому, і в переносному сенсі) у нас вже є. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-го вересня, поки ми продовжували підготовку виставок, директор Українсько-Японського центру НТУУ "КПІ" Юрій Кушнарьов, приєднавшись до делегації у складі представників одеської мерії, почесних гостей з побратимського міста Йокогамa, a також надзвичайного та повноважного посла Японії в Україні Шіґекі Сумі з дружиною, рушив офіційним маршрутом. Здавалося б, що можна встигнути за один день? Проте поважна делегація протягом одного дня завітала на урочисте підняття прапору та на прийом для іноземних гостей на честь Дня народження Одеси, взяла участь у висадці троянд з нагоди 50-ї річниці встановлення побратимських зв'язків між японським містом Йокогама та містом Одеса, і навіть послухала гала-концерт до Дня міста. 


    


3-го вересня початок Днів Японії в Одесі ознаменувався відкриттям двох виставок: виставки кімоно, японських гравюр та японського декоративного паперу в Музеї західного та східного мистецтва та виставки каліграфії, фотографій Йокогами та Японії, японських ляльок, тарілок та вишитих шарів темарі в Художньому музеї міста Одеса. Дні Японії тривали протягом 3-х днів, і за цей час одесити та гості міста мали змогу переглянути виставки, познайомитися із японськими кінематографічними творами, скласти журавлика та перетворити шматок тканини на стильну сумочку на майстер-класах з оріґамі та фурошікі, поспостерігати за приготуванням солодощів та скуштувати японські рисові кульки мочі, дізнатися більше про чайну церемонію та ікебана, потримати в руках пензля та написати ієрогліф або навіть картину, виконану в техніці сумі-е, та багато чого іншого. 

 

Також, спеціально для студентів та викладачів університету імені І. І. Мечникова експерт з викладання японської мови пані Міядзакі провела презентацію останньої розробки Японської Фундації – підручника «Маруґото», а також відкритий урок із використанням цього підручника. Для всіх інших, хто хотів познайомитися із японською мовою, у міській бібліотеці імені І. Франка відбулися лекції з японської мови для початківців – як для дорослих, так і для дітей. Вже за годину слухачі могли привітатися, познайомитися, розповісти по себе та написати власне ім’я японською мовою. Не зважаючи на те, що програма повторювалася кожного дня, лекції виявилися настільки цікавими, що було немало відвідувачів, які приходили знову і знову.


Одним із найяскравіших заходів був концерт японських барабанів тайко, що відбувся 3 –го вересня – неймовірна енергетика «живих» інструментів залишила свій відбиток у серці кожного слухача. 
А от вечір 4-го вересня відзначився грандіозною подією – демонстрацією чайної церемонії від Ольги Сільницької, викладача школи Урасенке, та демонстрацією мистецтва ікебана від проф. школи Ikenobo, президента Ikenobo Eastern Europe Study Group (Україна, Молдова) Анжели Лобастов та викладача мистецтва ікебана школи Ikenobo Олени Капранової-Корчевнюк. Лектори знайомили слухачів із мистецтвами та радо відповідали на запитання аудиторії. 


В свою чергу, ми, команда Українсько-японського центру, були до глибини серця вражені реакцією гостей, рівнем їх зацікавленості у всіх заходах в рамках Днів Японії. Ми також були дуже раді познайомитися із багатьма чудовими талановитими людьми – зокрема, із одеситкою пані Неонілою, яка є майстром ікебана школи Sogetsu та сумі-е. Для нас велика честь та значущість, що посол Шіґекі Сумі та його чарівна дружина, разом із почесною делегацією, відвідали усі заходи в рамках днів Японії, де серед вищезазначених відбувся також турнір із дзюдо у дитячо-юнацькій спортивній школі №4. Голова японської амбасади вручив нагороди та призи переможцям; привітав одеситів з річницею встановлення дипломатичних зав’язків між Йокогамою та Одесою та подякував за інтерес до японської культури. 
Дуже важливою для нас стала оцінка посла Японії, який по завершенні культурної програми висловився по-японський стисло, але як приємно: «Good Job!»Українсько-японський центр НТУУ "КПІ" висловлює подяку Одеській мерії за ініціативу та сприяння у проведенні днів Японії, апартаментам "Дерибас" за гостинність та затишок, ресторану "Кобе" за допомогу у проведенні кулінарного майстер-класу та смачні обіди, волонтерам – студентам-японістам Одеського національного університету імені І.І.Мечникова за допомогу у підготовці та проведенні заходів, а також нашому партнеру - компанії «Нова Пошта», адже завдяки її неоціненній підтримці ми мали змогу привести частинку Японії до Одеси. 


Фото: Лисенко Тетяна.

 

   

 

     

 

 

 

 

 

 

     

 

 

 

     

 

 

 
культурні заходи
інше
японська мова
Наші партнери