Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського

Графік роботи бібліотеки

пн-пт 11:00-19:00
сб 11:00-18:00

Графік роботи офісу

пн - пт: 09:30 - 18:00
обід 13:00-14:00

Відбулося

Новорічне свято МОЧІЦУКІ

7 лютого в Українсько-Японському Центрі відбулося Новорічне свято Мочіцукі. Головним організатором виступає Управління японської школи в Києві за підтримки Посольства Японії в Україні та Українсько-Японського Центра НТУУ «КПІ». Cеред почесних гостів були представники Посольства Японії в Україні на чолі з Надзвичайним та Повноважним послом Японії в Україні паном Шігекі Сумі та співробітники Українсько-Японського Центру разом з директором Юрієм Кушнарьовим. Але у цьому році гостей також вітали діти-учасники українського дитячого фольклорного колективу «Цвітень». Так, як слово мочі (рисова кулька) у японській мові також означає «бажати», то члени сімей беручи участь у святковому ритуалі, загадують бажання. 
Раніше в Японії було багато сімей, які мали власні ступу та молот, тобто необхідне знаряддя для виготовлення рисових кульок, і проводили це свято у сімейному колі, та зараз у містах таке можна побачити досить рідко. Та свято і зараз продовжують відзначати у спільнотах та місцевих управліннях, як дитяче. В Україні свято проводиться для того, щоб місцеві японські діти не забували про багатовікові традиції.
Зазвичай, захід проводиться наприкінці або на початку року, але в Києві досить важко зібрати всіх на такий великий захід, тому вже котрий рік поспіль він проходить у лютому. Цього разу для обміну культурних традицій України та Японії викладач курсів японської мови УЯЦ Ілліна Інна всім присутнім представила дитячий фольклорний колектив «Цвітень». Маленькі учасники дійства піснями поздоровили всіх з Новим роком та разом з учнями японської школи зіграли в українські традиційні ігри. Серед виконаних пісень одна була дуже схожа на японську «Каґоме-каґоме». І українські, і японські діти так захопилися, що спілкувалися більше запланованого. Хоча свято Мочіцукі і являє собою традиційний обряд, навіть зараз є чимало японців, що вміють користуватися ступою та молотком. Цього разу це було не лише виготовлення рисових кульок, всі разом розділили як труднощі так і радості один одного

культурні заходи
інше
японська мова