Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського

Графік роботи бібліотеки

пн-пт 11:00-19:00
сб 11:00-18:00

Графік роботи офісу

пн - пт: 09:30 - 18:00
обід 13:00-14:00

Відбулося

Символічний журавлик миру Садако Сасакі прилетів до України

 

26 квітня Дружина Президента України, Голова Благодійного Фонду Порошенка пані Марина Порошенко взяла участь у церемонії передачі журавликів миру в рамках українсько-японського проекту «Мир на крилах», приуроченого 30-річчю Чорнобильської катастрофи та 5-річчю аварії на АЕС «Фукусіма-1». Захід проходив у Національному музеї «Чорнобиль» за підтримки Посольства Японії в Україні та Українсько-Японського Центру.

 

Спеціально для обміну журавликами миру в Україну прибув Юджі Сасакі, племінник Садако Сасакі – дівчини-легенди, на честь якої в Японії збудували монумент «Дитина атомної бомби». Борячись із лейкемією, Садако робила паперових журавликів з вірою у мирне життя.

 

 

 

Цього року й українські школярі у рамках проекту «Мир на крилах» познайомилися з історією японської дівчини. У школах Києва, Київської області, а також регіонів України діти робили журавликів-орігамі, на крилах яких писали свої побажання. Протягом трьох місяців юні українці втілювали своє бажання миру в паперових журавликах, зроблених власноруч.

 

У 2000 році журавлика, зробленого особисто Садако в 1955 році, її родичі подарували українській дівчині Наталії Гудзій, родина якої на момент аварії жила поблизу Чорнобильської АЕС. У день 30-их роковин Чорнобильської катастрофи цей птах як символ миру і взаєморозуміння між Японією та Україною пані Наталія передала Дружині Президента України для зберігання в Національному музеї «Чорнобиль».

 

 

 

Під час урочистостей на знак солідарності в річниці трагічних дат для обох країн українська та японська сторони обмінялися тисячами журавликів, зроблених руками школярів України та Японії.

 

За словами Дружини Президента України, сьогодні дуже символічно приймати журавликів миру від японських школярів, адже Україну і Японію об’єднує трагічна історія: «Сьогодні в Україні минає 30-та річниця Чорнобильської катастрофи. Тридцять довгих років, а ми ще й досі маємо зону відчуження, яка більша за деякі європейські країни. Я переконана, що діти, які робили цих журавликів, засвоїли важкі уроки історії, такі як трагедія 1945 року, Чорнобиль, Фукусіма. І нехай ці паперові птахи несуть на своїх крилах дитячі молитви за мир!».

 

 

 


Марина Порошенко подякувала пану Юджі Сасакі та пані Наталії Гудзій за небайдужість, результатом якої став прекрасний українсько-японський проект «Мир на крилах».

 

Присутні вшанували пам’ять всіх тих, хто у трагічний час приборкував ядерну стихію та захищав українську землю і весь світ від смертельної небезпеки хвилиною мовчання. Наприкінці заходу пані Марина, Наталія Гудзій та Юджі Сасакі разом із близько сотнею українських дітей випустили в небо жовто-блакитні кульки з журавликами миру.

 

 

 

Джерело: https://goo.gl/Flk8CH

 

 

культурні заходи
інше
японська мова