Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського

Графік роботи бібліотеки

пн-пт 11:00-19:00
сб 11:00-18:00

Графік роботи офісу

пн - пт: 09:30 - 18:00
обід 13:00-14:00

Відбулося

«Мир на крилах з Японії»

 

29 квітня відбувся один з найочікуваніших заходів цієї весни – концерт за участі українських та японських виконавців «Мир на крилах з Японії». 

Крім Наталії Гудзій, ідейної натхненниці проекту «Мир на крилах», на сцену цього вечора піднялися і надзвичайні японські музиканти. Аска Канеко вразила всіх своєю віртуозною грою на скрипці, Акіра Іноуе – грою на синтезаторі та роялі. Та, мабуть, найбільше публіка була у захваті від японських традиційних музичних інструментів, а саме кото, на якому грав Шін Ічікава, та шямісен, який до України привіз Рьоічіро Йошіда. Під час концерту прозвучали не лише японські композиції – гості з Японії залюбки акомпанували Наталії під час виконання відомих українських пісень та пісень її власного авторства. У концерті також взяв участь молодий український дует скрипачів Two violins. Не зважаючи на брак часу для репетицій, український колектив звучав з японцями так, ніби вони грали разом далеко не вперше. Не дивлячись на те, що концерт був досить тривалим, глядачі до останнього не відпускали артистів зі сцени. Ми впевнені, що гості концерту ще довго будуть пам’ятати виконання українських пісень «Щедрик» та «Києве мій» під акомпанемент японських традиційних інструментів.


В Україні концерт ознаменував собою фінал проекту «Мир на крилах», але також він був завершальним у європейському турне японських музикантів, яке проходило в рамках іншого проекту – «Ренґа. Пісні птахів». Саме тому композиція Пабло Казальса «Пісні птахів» лунала на концерті двічі у різних інтерпретаціях. 


У день концерту з продажу дисків було зібрано 8 тис. гривень для постраждалих від землетрусу, який сколихнув японський острів Кюсю та місто Кумамото декількома тижнями раніше.


Українсько-Японський Центр НТУУ «КПІ» дуже вдячний нашим японським партнерам та Посольству України в Японії, відповідно до прохання якого Центр було залучено до реалізації проекту, за те, що довірили нам брати активну участь у японсько-українському культурному проекті «Мир на крилах», і в тому числі організувати такий відповідальний захід – фінальний концерт у рамках проекту. Готові до нових спільних не менш грандіозних проектів!

 

 

 

 

.

 

 

культурні заходи
інше
японська мова