Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського

Графік роботи бібліотеки

пн-пт 11:00-19:00
сб 11:00-18:00

Графік роботи офісу

пн - пт: 09:30 - 18:00
обід 13:00-14:00

Відбулося

Лекція провідного фахівця з радіаційної гігієни Шіндзо Кімура (Японія)

В Українсько-Японському центрі НТУУ "КПІ" пройде лекція провідного фахівця з радіаційної гігієни з метою розширення уявлення студентів про вплив радіологічного забруднення на навколишнє середовище та стан здоров’я людей в межах професійної підготовки.

 

Шіндзо Кімура

Японський вчений в області радіаційної гігієни. Видатним у своїй сфері став завдяки дослідженням префектури Фукусіма після аваріЇ на АЕС «Фукусіма-1» 2011 року.

 


Дослідження:

Шіндзо Кімура добровільно досліджує Чорнобильську зону вже протягом багатьох років. Після аварії на АЕС «Фукусіма-1», що сталася 11 березня 2011 року, він одразу поїхав до префектури Фукусіма збирати зразки землі вздовж доріг для перевірки рівня радіоактивного зараження територій. Результатом роботи Шіндзо Кімура та групи японських вчених, які йому допомагали, стало створення деталізованої карти радіаційного забруднення префектури Фукусіма. Ця науково-дослідницька робота лягла в основу циклу документальних телепередач «ETV» одного з найвідоміших японських телеканалів – NHK.
Одним з результатів його дослідження здоров'я людей, що живуть у Чорнобильській зоні, стала серія фотографій, яка восени 2016 року була презентована у вигляді персональної фотовиставки у Парижі. Тепер її можна побачити і в Україні.
Проект реалізується за грантової підтримки JSPS KAKENHI (номера JP26293485 та JP25257504).

культурні заходи
інше
японська мова