Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського

Графік роботи бібліотеки

пн-пт 11:00-19:00
сб 11:00-18:00

Графік роботи офісу

пн - пт: 09:30 - 18:00
обід 13:00-14:00

Відбулося

Новорічне свято МОЧІЦУКІ 2017

 

 

12 лютого в Українсько-Японському Центрі відбулося Новорічне свято Мочіцукі. Головним організатором як завжди виступило Управління японської школи в Києві за підтримки Посольства Японії в Україні та Українсько-Японського Центра КПІ ім. Ігоря Сікорського.

 

Як зазначив голова Управління, це свято японці в Києві чекаєть з нетерпінням щороку. Це одна з можливостей японської громади зібратися сім'ями. Cеред почесних гостей були представники Посольства Японії в Україні на чолі з  паном Харада Мічіо та співробітники Українсько-Японського Центру.

 

Так, як слово мочі (рисова кулька) у японській мові також означає «бажати», то члени сімей беручи участь у святковому ритуалі, загадують бажання. Раніше в Японії було багато сімей, які мали власні ступу та молот, тобто необхідне знаряддя для виготовлення рисових кульок, і проводили це свято у сімейному колі, та зараз у містах таке можна побачити досить рідко. Та свято і зараз продовжують відзначати у спільнотах та місцевих управліннях, як дитяче. В Україні свято проводиться для того, щоб місцеві японські діти не забували про багатовікові традиції.
Зазвичай, захід проводиться наприкінці або на початку року, але в Києві досить важко зібрати всіх на такий великий захід, тому вже котрий рік поспіль він проходить у лютому.