Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського

Графік роботи бібліотеки

пн-пт 11:00-19:00
сб 11:00-18:00

Графік роботи офісу

пн - пт: 09:30 - 18:00
обід 13:00-14:00

Відбулося

Презентація електронного мікроскопу Hitachi Tabletop Electron Microscope TM3030

25 травня 2017 року за сприяння Посольства Японії в Україні в рамках програми Року Японії в Україні представники HITACHI High-Technologies Corporation, Томомі Окада та Ацуші Хама, провели в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»  лекції-практикуми з використанням унікального настільного електронного мікроскопу  Hitachi Microscope TM3030. На першу лекцію крім студентів інженерно-фізичного факультету завітали проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв'язки), доктор фізико-математичних наук, професор Сергій Іванович Сидоренко, заступник керівника Поліщук Євген Іванович, директор Українсько-Японського центру КПІ ім. Ігоря Сікорського Катерина Олександрівна Луговська. З вітальними словами до студентів звернулися Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні пан Шігекі Сумі та завідувач кафедри фізики металів кандидат технічних наук, доцент Євген Вадимович Іващенко. Ще одне практичне заняття було проведене для молодих науковців з Малої академії наук, до яких з досить мотивуючою промовою звернулася заступник директора Національного центру «Мала академія наук України» Тетяна Вікторівна Пещеріна.

 

На практикумі розглядалися особливості  будови комара та використання цих особливостей в медицині, водовідштовхувальні властивості листя лотоса,  структура якого лягла в основу багатьох товарів з водовідштовхувальними властивостями, а саме, кришка з фольги для йогурту, парасолька та ін.  Під мікроскопом всі присутні змогли наживо побачити чим відрізняються кристалики цукру та солі, яку будову має тополиний пух.

 

Інструктор Ацуші Хама, що проводим практикум, був приємно вражений зацікавленістю та рівнем знань українських слухачів, а Томомі Окада, співробітник корпорації Хітачі, виразив сподівання на майбутню співпрацю. Обидва представники HITACHI High-Technologies Corporation також мали можливість оглянути безпосередньо лабораторії Інженерно-фізичного факультету - Центр електронної мікроскопії, лабораторію рентгеноструктурного аналізу, лабораторію металографічного аналізу.

 

Ми раді, що Посольство Японії в Україні обрало саме Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» для дводенної серії практикумів в Україні і сподіваємося, що така співпраця триватиме і надалі.

 

Відео лекції

 

культурні заходи
інше
японська мова