Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського

Графік роботи бібліотеки

пн-пт 11:00-19:00
сб 11:00-18:00

Графік роботи офісу

пн - пт: 09:30 - 18:00
обід 13:00-14:00

Відбулося

Концерт піаніста Темпей Накамура (Японія)

 

1 грудня, у перший день зими, у рамках Року Японії в Україні у Центрі культури і мистецтв КПІ ім. Ігоря Сікорського пройшов концерт неперевершеного піаніста-віртуоза та композитора Темпей Накамура, організований Українсько-Японським центром КПІ ім. Ігоря Сікорського за сприяння Посольства Японії в Україні. Концерт вітальним словом відкрив проректор Університету Петро Олекcійович Киричок.

 

Близько 600 поціновувачів фортепіанної музики зібралися послухати мелодії у виконанні знаного у світі піаніста, який у своїй творчості майстерно поєднує такі музичні стилі як джаз, класика та рок. Сам артист жартома називає стиль, у якому працює, «східний романтизм». Музикант тішив численних глядачів віртуозним виконанням та малював кольорові картини в уявах присутніх своїми розповідями про те, що його надихало та спонукало до створення кожного з музичних фрагментів. На завершення концерту піаніст заграв мелодію, звучання якої полонило серця глядачів з перших нот – у талановитому, хоча і незвичному аранжуванні японського піаніста публіка впізнала відому українську пісню «Ніч яка місячна». Не дочекавшись останніх нот, зала вибухнула аплодисментами. Артист, у свою чергу, подарував вдячним слухачам ще декілька композицій. «Здавалося, що у нього більше ніж 2 руки», «Його музикає долинає до самого серця» - ділилися своїми враженнями захоплені відвідувачі концерту.

 

Київський виступ став фінальним у цьогорічному європейському турне виконавця. Крім столиці, під час свого туру артист дав концерти у Дніпрі та Вінниці, близьких до зони АТО Бахмуті та Сєвєродонецьку, де його зустрічали сотні закоханих у його музику українців. «Я хочу подорожувати світом, як птах, використовуючи мої крила - рояль» - сказав артист перед останнью композицією концерту – «Фенікс» – і пообіцяв повернутись на радість українським поціновувачам його творчості.

 

Довідка про піаніста
Темпей Накамура народився в 1980 році в Кобе. Він почав займатися музикою в 5 років, але покинув у підлітковому віці. Коли Темпею було 14, Великий землетрус Ханшін зруйнував його будинок, тому він іде з дому, щоб присвятити своє життя відновленню територій, які зруйнував землетрус. У 17 років він зрозумів, що його призначенням є музика і вирішив змінити своє життя.  Спочатку майбутній композитор навчався в музичній академії, згодом вступив до Університету мистецтв в місті Осака, у 2006 році він їде на навчання до Нью-Йорку.
 
У червні 2008 року звукозаписуюча компанія EMI Music Japan випускає його перший сольний альбом "TEMPEIZM" (Темпеїзм), в листопаді 2009 року - другий альбом "TSUBASA" (Крила). У 2010 році Темпей Накамура дає сольний концерт у Карнегі Хол в Нью-Йорку і того ж року вирушає в тур по Європі, що згодом стане щорічною традицією.
 
У березні 2012 звукозаписуюча компанія Nippon Colombia випускає третій альбом "PHOENIX"  (Фенікс). Альбом включає в себе кілька треків, присвячених Великому східно-японському землетрусу, які стали початком Благодійного проекту для Тохоку  «Rising Sun».
У даний час Темпей Накамура живе та працює і в Нью-Йорку, і в Токіо. Виступає  із сольними концертами і продовжує творити музику під час подорожей по всьому світу.

 

культурні заходи
інше
японська мова