Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського

Графік роботи бібліотеки

пн-пт 11:00-19:00
сб 11:00-18:00

Графік роботи офісу

пн - пт: 09:30 - 18:00
обід 13:00-14:00

Відбулося

Виставка інтерактивного медіа-мистецтва Канадзава Маюко

21-22 лютого у Виставковій Залі Українсько-Японського центру КПІ ім. Ігоря Сікорського проходила надзвичайно цікава та дещо казкова виставка медіа-мистецтва сучасної японської художниці Маюко Канадзава, організована спільно Посольством Японії в Україні та Українсько-Японським центром КПІ ім. Ігоря Сікорського.

 

Медіа-мистецтво є сучасним напрямком у мистецтві, який передбачає використання творцем новітніх технологій, таких як комп’ютерна графіка, анімація та віртуальна реальність. «Якщо поглянути на історії розвитку науки та мистецтва, не важко помітити, що вони йшли крок у крок. Якби колись не було винайдено фарби, скло, гіпс, то ніколи б не побачили світ найвідоміші витвори мистецтва», - у своєму вітальному слові на відкритті виставки влучно сказав Посол Японії в Україні пан Сумі Шігекі. Так само і стрімкий розвиток новітніх технологій призвів до своєрідної міграції сучасних художників на «нові території мистецтва» для пошуку інших шляхів художнього вираження, які зараз прийнято називати медіа-мистецтвом.

 

Канадзава Маюко, випускниця Кіотського університету мистецтв Сага, займається медіа-мистецтвом вже більше 13 років. Та художниця зізнається, що досі у своїй роботі найбільше цінує теплоту намальованого руками малюнку, тому навіть анімацію та роботи у жанрі медіа-мистецтва спершу малює пензлем вручну. Її на перший погляд милі та безтурботні роботи насправді мають дуже глибокий зміст: Маюко прагне, щоб кожен, хто дивитиметься на них, відчув спокій та безпеку, а також зігрів серце та душу.

 

Відкриття виставки відбулося за участі Надзвичайного та Повноважного Посла Японії в Україні Сумі Шігекі та проректора КПІ ім. Ігоря Сікорського Петра Киричка, які першими випробували на собі інтерактивні роботи, які у прямому сенсі ожили на стінах Виставкової Зали. Крім них за 2 дні відвідати виставку встигли близько 500 інших відвідувачів. Експонати захоплювали своєю казковістю та запрошували поринути у вигаданий світ з чудернацькими тваринками. Справжня «магія» відбувалася завдяки використанню новітніх технологій: сенсори KINECT зчитували рухи людей та переносили їх на проекції, а камера BLASTERX SENZ3D дозволяла спробувати себе у спілкуванні з намальованими тваринами.

 

У рамках виставки Маюко Канадзава провела лекцію для спеціалістів у області мистецтва, яким більше розказала про концепцію своєї діяльності та показала відео-презентації інших робіт, та майстер-клас для учнів Київської дитячої академії мистецтв та Київської гімназії східних мов №1, де навчила учасників малювати анімацію.

 

Виставка залишила найпозитивніші емоції усім, хто встиг її відвідати, а художниця, у свою чергу обіцяла повернутись до України з іншими своїми роботами.

 

культурні заходи
інше
японська мова