Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського

Графік роботи бібліотеки

пн-пт 11:00-19:00
сб 11:00-18:00

Графік роботи офісу

пн - пт: 09:30 - 18:00
обід 13:00-14:00

Відбулося

Острів японської культури на території КПІ

 

7 вересня нарешті пройшов довгоочікуваний «День Японії» в Києві. В рамках цього свята було проведено більше ніж 20 заходів, аби познайомити і відкрити для відвідувачів красу японської культури. А чи вдалось це – судити не нам. Краще почитайте відгуки гостей і самі зробіть висновки.

 

«Дуже сподобалось! Раніше я бачила лише виставки. А на цьому святі відтворена сама атмосфера Японії!»

«Я в захваті! Це перше таке свято для мене. Але я обов’язково хочу взяти участь ще раз!»

«Отримала справжнє задоволення. Хочеться, щоб організовували побільше  заходів  присвячених Японії»

«Я взагалі люблю культуру Сходу, вивчаю японську і корейську мови. Сподобались майстер-класи з каліграфії, але найдужче японські бойові мистецтва. Особливо мені імпонує айкідо»

 

Що ж було мотивацією для тих, хто не цікавиться японською культурою?

 

«Дітям дуже подобається! Вони навіть не хочуть йти. Тому і собі долучаєшся до японського мистецтва»

 

Також була висловлена і критика.

«Локації дуже цікаві, але мало людей, які демонструють майстер-класи»

 

Особливим відкриттям стала для відвідувачів виставка медіа-мистецтва Канадзава Маюко. На ній кожен міг стати учасником дивовижних картин, які створенні з поєднання природи та казкового дитячого світу.  «Незвично бачити себе на картині. Варто лише розвести двома руками, як навколо тебе з’являться вихор квітів та метелики. Відчуваю себе справжньою чарівницею». Та найбільш красномовними були численні усмішки відвідувачів.

 

Любителям фотографії випала нагода послухати лекцію Т.Т. Танака, який прилетів з далекої Японії, аби не тільки розповісти про тонкощі фотомистецтва і особливості передачі свого світосприйняття на плівці, але й подарувати співвітчизникам частинку України на фото. «В Японії знають лише назву Україна. Але ніхто не має уявлення, як вона виглядає. Це стало моєю мотивацією і надихало на зйомки в Україні» — поділився пан Танака. Про будні фотографа каже так: «Я роблю 5000 знімків на тиждень. Тож у будь-якому разі я працюю. І з одного боку це може здатися трохи нецікавим. Але природа, люди, комахи симпатизують мені і я відчуваю гармонію навколо». 

 

Приготувати власні суші, навчитися мистецтву орігамі, ошібана, ікебана, відчути себе самураєм на майстер-класі з кендо, послухати хвилюючі звуки флейти шякухачі, виставка бонсай, лекція з японського менеджменту — і це тільки частина тих можливостей, що відкрились для гостей свята Японії. 

 

Текст: Юлія Бондаренко

культурні заходи
інше
японська мова