Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського

Графік роботи бібліотеки

пн-пт 11:00-19:00
сб 11:00-18:00

Графік роботи офісу

пн - пт: 09:30 - 18:00
обід 13:00-14:00

Відбулося

Віце-президент “Сока Гаккай» в КПІ

 

Віце-президент “Сока Гаккай» в КПІ

  30 липня 2019 року КПІ ім. Ігоря Сікорського відвідала делегація організації “Соко Груп”, Японія, на чолі з віце-президентом японського товариства «Сока Гаккай Інтернешнл» п. Косаку Ето.

  До складу делегації входили експерти в сфері культури, медицини, сільського господарства та енергетичних систем, але головною метою візиту до України стало налагодження українсько-японської співпраці –  у сільському господарстві.

  Знайомство з університетом гості розпочали з Українсько-Японського центру КПІ ім. Ігоря Сікорського, одним із важливих напрямків діяльності якого вже протягом 16 років є поглиблення дружніх зв’язків України та Японії.

  До речі, в ресурсах бібліотеки Українсько-Японського центру зберігається і спільна книга* п. Дасаку Ікеди, президента «Сока Гаккай Інтернешнл», та ректора КПІ М.З. Згуровського "Діалоги. Японія й Україна – різні долі, спільні сподівання".

  Гості ознайомились з історією університету, з його традиціями та досягненнями видатних науково-педагогічних шкіл, відомих всьому світові.

  На завершення відбулась тепла бесіда.

  Відкриваючи її, ректор М.З. Згуровський сказав: «Наші зустрічі у 2005 році з д-ром Дайсаку Ікеда у Токіо – всесвітньовідомим філософом, гуманістом й громадським діячем Японії  – докорінно змінили моє світобачення процесів  розвитку та вдосконалення на основі людських цінностей.

  Для мене була велика честь отримати запрошення від д-ра Дайсаку Ікеда створити книгу про наші країни та перспективи розвитку наших народів уприйдешньому конфліктуючому світі.

  (Тоді у наших зустрічах, у переговорах брав участь Посол України в Японії Юрій Васильович Костенко; вдячний Юрію Васильовичу та його дружині Людмилі за надані поради та допомогу).

  Після зустрічі у Токіо почалась надзвичайно цікава робота над створенням книги «Діалоги», протягом декількох років тривав цей глибокий, творчий процес, який багато чому навчив мене, відкрив нові, раніше невідомі факти з історії японського народу.

  Як з’ясувалося в ході наших бесід із п. Д. Ікедою, – ми, люди різних доль, сформованих у різних умовах і в різних країнах, – поділяємо дуже подібні загальнолюдські цінності й маємо схожі погляди на перспективи  розвитку своїх народів у ХХI столітті.

  З різних позицій, під різними кутами зору ми аналізували соціальні, політичні, суспільні, державні процеси, актуальні для Японії, України та світу в цілому, аби зрозуміти найскладніші нюанси життя сучасної світової спільноти.

  Світ ХХI століття стоїть на порозі нових відкриттів людського генія й великих духовних звершень, і  – на думку п. Д. Ікеди – сила розуму, толерантність, духовність – це ті якості, які повинні перемогти в новому столітті й завдяки яким людина обов’язково змінить світ на краще.

  Робота над книгою корінним чином змінили моє бачення світу, тому я вважаю д-ра Д. Ікеда також одним з моїх вчителів.

  Ім’я д-ра Д. Ікеда стало відомим у нашій країні. У 2011 році книга була презентована в Україні під час урочистих заходів з нагоди 60-річчя Української Ради Миру.

  Світова громадськість високо оцінила гуманістичну діяльність д-ра Дайсаку Ікеда. Це знайшло своє відображення в нагородженні його відзнаками ООН та присвоєнні звання «Почесного доктора» понад 200-ма університетами світу, в тому числі і КПІ».

  На завершення ректор М.З. Згуровський сказав: "Дозвольте висловити теплі слова вдячності д-ру Д. Ікеда, за ту місію, котру «Сока Гаккай» виконує у світі, за утвердження уявлень про сучасний світ як про світ у глобальному вимірі, заснованому на гармонійному єднанні з природою».

  У слові-відповіді віце-президент «Сока Гаккай» п. Косаку Ето подякував за теплий прийом, за те, що незважаючи на неофіційний статус візиту, йому було приділено таку увагу, та висловив надію на розвиток  дружніх відносин з Україною, на поширення принципів побудови гармонійного стійкого світу.

  Фоторепортаж дає уявлення про окремі цікаві моменти цієї зворушливої події.

 

Гості біля пам'ятника видатному політехніку Ігорю Івановичу Сікорському   Під час бесіди
Гості біля пам'ятника видатному
політехніку Ігорю Івановичу Сікорському
  Під час бесіди

 

M. Zgurovsky & D. Ikeda

 

 

Zapatos Nike Hombre

культурні заходи
інше
японська мова