Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського

Графік роботи бібліотеки

пн-пт 11:00-19:00
сб 11:00-18:00

Графік роботи офісу

пн - пт: 09:30 - 18:00
обід 13:00-14:00

Відбулося

Лекція «Економічне зростання та японський менеджмент»

 

28 квітня відбулася відкрита лекція на тему «Економічне зростання та японський менеджмент» в рамках навчальної програми факультету соціології і права КПІ ім. Ігоря Сікорського.
 
Під час заходу учасники мали змогу переглянути запис лекції професора Хіроюкі Ітамі, ректора Міжнародного університету Японії, яка є частиною відеопрограми «Сім глав про модернізацію Японії». Цей показ став можливим за сприяння голови офісу JICA в Україні Сатоші Суґімото і підтримки в. о. декана ФСП Цимбаленко Яни Юріївни.
 
На початку цього року за сприяння Українсько-Японського центру КПІ ім. Ігоря Сікорського пан Суґімото зустрівся з керівництвом університету та презентував відеопрограму, що була створена у співпраці JICA та Відкритого університету Японії. Вона складається з серії лекцій про історію модернізації Японії та її становлення як першої в світі незахідної розвиненої держави, і наразі активно впроваджується у навчальних програмах по всьому світу в різних форматах. Цей курс також зацікавив КПІ, адже на Факультеті соціології і права теми, що освітлені у відео-лекціях, вивчаються у рамках навчальної програми. Крім того, було обговорено також передачу відеоматеріалів у бібліотеку Українсько-Японського центру для можливості доступу до навчального курсу більш ширшої аудиторії.
 
Лекція, яку було переглянуто 28 квітня, досліджує підвалини економічного розвитку Японії та особливості японської корпоративної системи в історичній динаміці та в порівнянні із західною. Після перегляду відбулась дискусія за участі експертки Олени Микал (НаУКМА) та представників Бізнес-Асоціації Японії в Україні: Коджі Тераджіма (Panasonic Україна), Шіґеру Коно, Каору Хосода і Хіроясу Ватанабе, які із глибоким внутрішнім розумінням японської корпоративної культури відповіли на питання студентів.
 
Маємо надію, що відкрита лекція на тему «Економічне зростання та японський менеджмент» стане першою серед багатьох подібних заходів, а також зацікавить багатьох слухачів в можливості проглянути повну версію серії «Сім глав про модернізацію Японії». З нею можна буде ознайомитися в бібліотеці УЯЦ після офіційної церемонії передачі DVD носіїв на початку травня.

Сподіваємося, лекції про японський досвід модернізації розширять світогляд учасників, дадуть більш глибше розуміння процесів, що відбувалися в Японії на шляху її становлення як розвиненої країни, та спонукають замислитись, які уроки з цього може винести Україна.
культурні заходи
інше
японська мова