Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського

Графік роботи бібліотеки

пн-пт 11:00-19:00
сб 11:00-18:00

Графік роботи офісу

пн - пт: 09:30 - 18:00
обід 13:00-14:00

Відбулося

Вшанування пам'яті Володимира Пирогова

 

З глибокою скорботою сприйняли ми звістку про раптову смерть знаного українського науковця, кандидата філологічних наук, старшого наукового співробітника, доцента кафедри японської філології Київського національного лінгвістичного університету Пирогова Володимира Леонідовича. Це непоправна і важка втрата не лише для університетської, але й для всієї вітчизняної спільноти сходознавців. Володимир Леонідович був спеціалістом свої справи, володів 10 іноземними мовами та мав понад 70 наукових та навчально-методичних публікацій у таких галузях: порівняльно-історичне і типологічне мовознавство, сходознавство, перекладознавство, лінгвокраїнознавство, соціолінгвістика. Його дослідження cтосувалися не лише аспектів японської мови, а проводили глибший аналіз у порівняннях з низкою азійських мов.


Його стараннями на посаді завідуючого Кафедра мов і цивілізацій Далекого Сходу Київського національного лінгвістичного університету зазнала чималих позитивних змін та посіла значне місце в колі азійських досліджень.


З Володимиром Леонідовичем ми знаходились у творчих стосунках в японському напрямку протягом багатьох років. Ми провели чимало спільних заходів як на базі Центру, так і в стінах Київського національного лінгвістичного університету. Окремо варто виділити проведення в університеті спеціальних лекцій японських експертів з різних сфер для студентів-японістів на запрошення Українсько-Японського центру, проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу промов японською мовою, активне розширення формату якого розпочалося завдяки сприянню Володимира Леонідовича.


Колектив Українсько-Японського центру та Департамент міжнародного співробітництва КПІ ім. Ігоря Сікорського висловлюють рідним і близьким глибокі співчуття у зв'язку з важкою втратою. Світла пам'ять про Володимира Леонідовича назавжди залишиться в наших серцях.

 

культурні заходи
інше
японська мова