Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського

Графік роботи бібліотеки

пн-пт 11:00-19:00
сб 11:00-18:00

Графік роботи офісу

пн - пт: 09:30 - 18:00
обід 13:00-14:00

Відбулося

Дні Японії в Житомирі (2)

Дати проведення:   24-26 травня 2019 року

Організатори:         

Житомирська обласна державна адміністрація

Житомирська міська рада

Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського

Японсько-Українська культурна асоціація (м. Нагоя)

За підтримки:         

Посольства Японії в Україні

Міністерства інформаційної політики України

Громадської організації «Культурна асамблея»

 

Головний логістичний партнер: компанія Meest

 

24-26 травня на численних локаціях у місті Житомир пройшов 6-й фестиваль проекту «Дні Японії», який проводить Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Проведення проекту в Житомирі було ініційовано Японсько-Українською культурною асоціацією та  реалізовано у співпраці з Житомирською обласною державною адміністрацією та Міською радою. Загалом фестиваль відвідали щонайменше 5 000 осіб.

 

 

Відкриття

 

24 травня у Житомирському академічному обласному театрі ляльок було проведено урочисте відкриття фестивалю «Дні Японії у Житомирі» за участі Надзвичайного та Повноважного Посла Японії в Україні Такаші КУРАІ, начальниці управління культури Житомирської обласної державної адміністрації Тетяни ПАРФЄНТЬЄВОЇ, керуючої справами Житомирської міської ради Ольги ПАШКО. Розпочалося дійство під урочисті звуки японських барабанів. Крім вітальних слів почесних гостей відкриття, на учасників чекали виступи танцівників Київського муніципального театру дітей та юнацтва Міе НАГАСАВА та Євгена ПЕТРЕНКА, спеціальної гості відкриття, японської артистки Йокое МІХО та демонстрація приготування японських рисових кульок мочі від Хітоші НАКАМУРА. Завершилося відкриття показом атмосферного та неймовірно красивого фільму «Дякую», створеного на замовлення Міністерства інформаційної політики України.

 


Бізнес

 

Фестиваль розпочався бізнес-семінаром за участі топ‑менеджерів японських компаній, що пройшов у сесійній залі Житомирської міської ради. Модерував Микола КОСТРИЦЯ, директор Департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради.  Учасників привітали Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Такаші КУРАІ та Міський голова Житомира Сергій СУХОМЛИН. Під час семінару гості почули історії успіху провідних японських корпорацій, дізнались про фундаментальні відмінності фінансових систем України та Японії,  познайомились з моделлю управління КАЙДЗЕН та отримали поради, як саме втілювати його принципи у роботі компанії. З презентаціями виступили радник Міністра фінансів України Масару ТАНАКА, генеральний менеджер компанії «MARUBENI Corporation» у Києві, голова Японської бізнес асоціації в Україні Тецуо АКІЯМА, представник компанії «SUMITOMO Corporation» і фінансовий контролер компанії «Спектр-Агро» Каору ХОСОДА, а також директор зі стратегічного розвитку Кайдзен Інституту Україна, голова організації «Японський дім» Ігор СНІТІВКЕР та директор виробництва фабрики JTI Кременчук Володимир ШЕВЧЕНКО. Велика кількість запитань до лекторів свідчила, що регіональні підприємці та компанії зацікавлені у японському напрямку та досвіді Японії.

 

 

 

Музика

 

У Місцевому навколокультурному просторі та просторі «Арсенал ідей. Житомир» для поціновувачів японської традиційної музики звучали медитативні звуки японської флейти шякухачі у виконанні Володимира ЛАЗУТКІНА. Витончені звуки флейти сягали глибин людської душі, даючи кожному присутньому можливість поринути у світ гармонії та відчути єднання з навколишнім світом.

Любителі більш ритмічної музики вдосталь насолодилися виступами українського колективу японських барабанщиків «Denkyo Taiko». Вони розпочинали церемонію урочистого відкриття у перший день фестивалю та майже цілий день радували усіх на Михайлівській вулиці, пізніше провівши неймовірний фінал – концертом у Місцевому навколокультурному просторі – у другий день фестивалю.