Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського

Графік роботи бібліотеки

пн-пт 11:00-19:00
сб 11:00-18:00

Графік роботи офісу

пн - пт: 09:30 - 18:00
обід 13:00-14:00

Відбулося

Проект "Мир на крилах"

 

японсько-український культурний проект

«Мир на крилах –Тисяча журавликів Садако»

 

 

У лютому-квітні 2016 Україна активно бере участь в японсько-українському культурному проекті

«Мир на крилах – Тисяча журавликів Садако».

 

 

Проект передбачає 3 етапи:

 

  1. Обмін паперовими журавликами з побажаннями миру на крилах між українськими та японськими школярами.
  2. Передача журавлика, зробленого Садако Сасакі, українському народу.
  3. Концерт українських та японських виконавців.

 

Мало хто не чув зворушливу історію японської дівчинки Садако Сасакі, яка постраждала від бомбардування міста Хіросіма, і, захворівши на лейкемію у 12-річному віці, боролася за право жити, складаючи тисячу паперових журавликів. Її мрії на одужання так і не судилося справдитися, та вона стала символом віри у мирне майбутнє та уособленням всіх дітей, які постраждали від атому. Саме завдяки цій історії легенда про 1000 паперових журавликів стала відомою у всьому світі.

 

Цього разу і українським школярам пощастило познайомитися з історією дівчинки з незламною вірою та втілити своє бажання миру у маленькому паперовому журавликові, зробленому власними руками. У школах Деснянського, Святошинського районів міста Києва,  Броварського району Київської області та в різних куточках України з початку лютого місяця проходять шкільні години, результатами яких стають тисячі журавликів, які вже на початку березня понесуть на своїх крилах молитви за мир до далекої Японії, а саме у міста Хіросіма, Нагасакі та Фукусіма, яке в цьому році 11 березня відзначатиме і свій сумний ювілей – 5 років з дня Великого східнояпонського землетрусу, одним з наслідків якого стала аварія на АЕС «Фукусіма 1». Разом з тим, Україна до 30-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС отримає журавликів з побажаннями миру та процвітання від японських школярів.

 

Разом з паперовими журавликами японських школярів планується також передача Україні журавлика, зробленого самою Садако більше 50 років тому. Для урочистої церемонії до України завітає родич Садако Сасакі.

 

Фіналом акції стане великий концерт за участю Наталії Гудзій – ідейної натхненниці проекту та найвідомішої українки в Японії, та японських музикантів, таких як Іноуе Акіра,  Йошіда,  проведення якого заплановано на 29 квітня, одразу після відзначення 30-ї річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції.  Спільний концерт покликаний не лише показати боротьбу України та Японії за мир, але й стерти кордони між українцями та японцям, вкотре підтверджуючи, що комунікація за допомогою музики не потребує перекладача. Українці не тільки почують нові для себе музичні інструменти - флейта шякухачі, кото, шямісен, а й матимуть змогу в цей вечір відчути єднання двох націй, які пережили спільне лихо, та вистояли, і виховують нові покоління маленьких громадян, які з новою силою боротимуться за мирне майбутнє.

 

 

Інформаційна довідка:

 

Організатор та ідейна натхненниця проекту Наталія Гудзій у 6-річному віці після аварії на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року була евакуйована з міста Прип’ять зі своєю сім’єю. У 2000 році Наталія почала свою музичну кар’єру в Японії – стала професійною співачкою-бандуристкою. Зараз вона – найвідоміша українка в Японії. Батько та старший брат Садако подарували Наталії маленького паперового журавлика, якого зробила сама Садако, як символ миру і взаєморозуміння між Україною та Японією. Наталія його зберігала у себе до цього року, і приурочивши до 30ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС,  вручить його Україні.

 

Відео-урок складання паперового журавлика

культурні заходи
інше
японська мова