Українсько – Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського

Українсько-Японський
центр КПІ
ім. Ігоря Сікорського

Japanese days in Dnipro 2016

Japanese days in Dnipro

Дні Японії в Дніпрі
ジャパニーズ・デーinドニプロ

11-13 листопада в місті Дніпро проходив фестиваль японської культури “Дні Японії”, організований Українсько-Японським центром КПІ ім. Ігоря Сікорського. Фестиваль проводився за підтримки Посольства Японії в Україні, Дніпровської міської ради та Міського голови Бориса Філатова.

Культура (виставки, майстер-класи, демонстрації, концерти)
Культурна програма фестивалю розпочалася показом японського художнього фільму “Завжди. Захід сонця на третій вулиці” в кінотеатрі “Правда-кіно”. Кінострічку презентував Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі. Картина розповідає про економічний підйом Японії після завершення Другої світової війни.
У 1-ий день фестивалю «Дні Японії у Дніпрі», 11 листопада, була проведена прес-конференція в Музеї українського живопису до урочистого відкриття проекту. Участь у прес-конференції взяли Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі, Міський голова Дніпра Борис Філатов, директор КАЙДЗЕН клубу в Україні Іван Сарвар, Президент Дніпропетровської обласної федерації Айкідо Ігор Снітівкер, Координатор фестивалю «Дні Японії у Дніпрі» Анна Логвиненко. Учасники прес-конференції не тільки ознайомили представників ЗМІ з програмою фестивалю, а й поділилися своїми враженнями та думками щодо проведення подібних заходів у регіонах України.
У суботу, 12 листопада, виставки на японську тематику відкрились одразу у двох музеях: Художньому музеї та Музеї українського живопису. У Художньому музеї можна було ознайомитись з фотовиставкою «Кіото: Історія та сучасне життя стародавньої столиці», фотопроектом «Опромінення» та виставкою ляльок окіагарі кобоші. У Музеї українського живопису на гостей чекали виставки японського традиційного одягу, паперу, каліграфії, гравюр, кераміки, вишитих куль темарі.
Крім власне виставок, гості Музею українського живопису мали нагоду навчитися мистецтву японської каліграфії, орігамі та техніки упаковки фурошіки.
Завершувала Дні Японії в Дніпрі насичена програма у кіно-концертній залі “Супутник” – концерт японської флейти шякухачі, демонстрація мистецтва ікебани школи Ікенобо від професора з Молдови Анжели Лобастов, демонстрація чайної церемонії школи Урасенке під керівництвом єдиного сертифікованого майстра чайної церемонії в Україні Ольги Сільницької. Апогеєм вечора став концерт японського піаніста-віртуоза Темпей Накамура.

Японська мова
У рамках фестивалю у Дніпрі пройшли заняття з японської мови як для дітей, так і для дорослих, по методиці викладання Японської фундації (The Japan Foundation). Спеціально для участі у фестивалі на запрошення Українсько-Японського центру НТУУ “КПІ” до Дніпра завітала експерт Японської Фундації Сайто Чіка, яка разом з викладачем курсів японської мови УЯЦ Інною Ільїною ознайомила дніпрян з основами японської мови.
Для бажаючих ближче познайомитись з системою освіти в Японії та досвідом навчання там була організована лекція координатора проекту «Дні Японії у Дніпрі» Логвиненко Анни.

Бізнес
У Дніпропетровській торгово-промисловій палаті відбувся бізнес-семінар «Конкурентні моделі менеджменту: японська філософія КАЙДЗЕН» (участь у заході була вільна), на якому українські експерти ознайомили учасників з основними поняттями, принципами, інструментами КАЙДЗЕН та розказали де і як можна застосовувати філософію «постійного вдосконалення». Власники та топ-менеджери українських компаній, які пройшли стажування в Японії, поділилися набутим досвідом втілення системи КАЙДЗЕН на своїх підприємствах та які результати вони отримали від впровадження ощадливого виробництва.

Інновації
Одним із запрошених лекторів був Левко Іванчук – українець з досвідом участі у програмі стажування Honda Research Institute (Tokyo). Він розповів про свою дослідницьку діяльність в Японії у сфері роботорозробки, також ознайомив дніпрян з останніми інноваційними винаходами японців.

Спорт
Програма фестивалю “Дні Японії” в Дніпрі була б не повною без японських бойових мистецтв. 13 листопада у кіно-концертній залі «Супутник» за сприяння Дніпровської обласної федерації айкідо жителі та гості міста змогли ознайомитися з дзюдо, дзюдзюцу, айкідо, ніндзюцу, карате. Уперше у програмі Проекту «Дні Японії» широкому загалу було представлене досить незвичне для українців мистецтво сумо. Для цього спеціально в Дніпро приїхали представники федерації сумо України. На завершення спортивної частини було представлене і українське бойове мистецтво – спас.

Українсько-Японський центр в свою чергу безмежно вдячний Посольству Японії в Україні, Дніпровській міській раді та Міському голові Борису Філатову за підтримку в організації фестивалю.
Також ми висловлюємо щиру вдячність керівництву та співробітникам Музею українського живопису, Художнього музею, Кіно-концертної зали «Супутник», Кінотеатру «Правда-кіно», Дніпровської Центральної Міської бібліотеки, Дніпровської торгово-промислової палати за допомогу у організації заходів безпосередньо на локаціях.
Без Вас організація фестивалю в такому масштабі була б неможливою.
Місто Дніпро, ми не прощаємось, а кажемо «До нових зустрічей»!

さる11月11日から11月13日にかけての三日間、イーホル・スィコルスキー記念キエフ工科大学ウクライナ日本センター(以下、UAJC)運営により、ドニプロ市に於ける日本文化イベント「ジャパニーズ・デーinドニプロ」が駐ウクライナ日本大使館とボリス・フィラトフ市長をはじめとするドニプロ市議会の御後援によって開催されました。
文化(展示、ワークショップ、デモンストレーション、コンサート)
文化プログラムは映画館「プラウダ・キノ―」での日本映画「三丁目の夕日」上映会から始まりました。戦後の復興を描くこの映画は駐ウクライナ日本国特命全権大使、角茂樹閣下によって提供されました。イベント初日の11月11日には記者会見がウクライナ絵画美術館で行われ、会場には角大使やフィラトフ市長の他、ウクライナ改善クラブのイワン・サルワル所長、ドニプロ州合氣道連盟イーホル・スニティフケル理事長、今回のイベント、「ジャパニーズ・デーinドニプロ」のアンナ・ログビネンコ調整員が参加し、報道陣に対し、イベントのプログラムの紹介のみならず、ウクライナ各地で開催された同様の催しについての思いや印象を打ち明けました。
翌、12日(土)には日本に関する展示がドニプロペトロフスク美術館とウクライナ絵画美術館に於いて開催されました。ドニプロペトロフスク美術館では写真展「京都:古都の歴史と現代の生活」、写真プロジェクト「照射」と起き上がり小法師が展示され、ウクライナ絵画美術館では伝統的な着物、和紙、書、浮世絵、陶器や手毬が来館者を待っていました。その他、絵画美術館の来館者は書道や折り紙、風呂敷の使用法等の日本文化を学ぶ機会がありました。イベント最終日のプログラムはシネマ・コンサート・ホール「スプートニク」での尺八コンサートやモルドヴァからいらした池坊のアンジェラ・ロバストワ先生による生け花のデモンストレーション、ウクライナ唯一の裏千家師範オルハ・シリニツカヤ先生指導による茶道のデモンストレーションが行われ、最後は日本からいらしたピアノの名手、中村天平氏のコンサートで締めくくられました。
日本語
イベント期間中、国際交流基金(Japan Foundation)の指導法に則った児童向けと成人向けの日本語の授業が行われました。UAJCの招待により特別にドニプロ市にいらした国際交流基金の斉藤知花日本語専門家が、UAJC日本語コースのインナ・イリーナ先生と共にドニプロの人達に基礎的な日本語の授業を行いました。また、会場となった市営中央図書館ではアンナ・ログビネンコ調整員が日本の教育システムや日本での留学経験について希望者の為にレクチャーを行いました。
ビジネス
ドニプロペトロフスク商工会議所に於いてウクライナ人専門家達による自由参加型のセミナー「競争力のある管理モデル:改善―日本の哲学」が開かれ、改善の基本的な概念、原則やツールについて紹介し、如何に「継続的な改善」の哲学を活用する事が出来るかを伝えました。日本での研修を受けたウクライナ企業の経営者や企業のトップ達は、改善システムの導入について学び、無駄の無い生産方式を取り入れた事によって得られた結果を共有しました。

イノベーション
招待された講師の内に東京のホンダ・リサーチ・インスティチュートでインターンシップを終えたウクライナ人、レフコ・イワンチュク氏はロボット開発という自身の日本での研究活動と日本人による最新の革新的発明についてドニプロの人達に説明しました。
スポーツ(武道)
武道を抜きにして今回のイベントは語れません。11月13日、シネマ・コンサート・ホール「スプートニク」ドニプロ州合氣道連盟の御協力により、来場者は柔道、柔術、合氣道、忍術、空手について学ぶ機会を得ました。今回は特別ゲストとしてウクライナ相撲連盟からも代表者が参加しました。スポーツ部門の最後を飾ったのはスパスというウクライナのマーシャル・アーツでした。
最後になりましたが今回のイベントを催すに際して、駐ウクライナ日本大使館とボリス・フィラトフ市長をはじめとするドニプロ市議会の皆様から受けました御支援に深く感謝致します。そしてウクライナ絵画美術館、ドニプロペトロフスク美術館、シネマ・コンサート・ホール「スプートニク」、映画館「プラウダ・キノ―」、ドニプロ市営中央図書館、ドニプロ商工会議所の現場での直接の御指導、御支援にも同様の感謝を捧げます。この様な大きなイベントは皆様の御支援なくしては不可能だった事でしょう。
ドニプロ市の皆様、私達はお別れの言葉は言いません。また、お会いしましょう!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху