Українсько – Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського

Заходи

Заходи, Заходи

20 та 21 червня відбувся Ukrainian Friendly Tournament 2026 – перший рейтинговий турнір, організований Українсько-Японським центром!

Протягом двох днів суперники зіграли понад 70 запеклих партій, за результатом яких було визначено переможців:🥇 Перше місце посіла Чопа Олена;🥈Друге місце посів Розлач Микола;🥉Третє місце посів Приходько Василь.Щиро вітаємо переможців та бажаємо нових звершень у майбутньому!Захід було організовано за спільно з Українською Федерацією сьоґі за сприяння Федерації європейських асоціацій шьоґі (FESA). Нам дуже приємно, що гравці показали значний інтерес до японської культури, зокрема, продемонструвала свою зацікавленість через образ, який відповідає стилю однієї із сучасних субкультур країни. Під час турніру було проведено збір на підтримку Благодійного фонду “Київський політехнік”, зокрема долучилися до збору на потреби підрозділу, де проходить службу викладач шьоґі Борис Байденко. Дякуємо НТБ ім. Г.І. Денисенка за можливість проводити турнір, не перериваючись на тривоги.

Заходи

Концерт-телеміст об’єднав міста-побратими Кіото та Київ з нагоди святкування Дня Києва 31 травня

31 травня у Державному політехнічному музеї імені Бориса Патона при КПІ ім. Ігоря Сікорського Українсько-Японський центр долучився до знакового культурного заходу — концерту-телемосту, який об’єднав міста-побратими Кіото та Київ. Програма заходу була організована Міжнародним хором Кіото, спільнотою «Київська Коляда» та фольклорним гуртом «Деревичка» (під керівництвом Оксани Собко). До події долучився і колишній мер міста Кіото з 2008 по 2024 роки, Дайсаку Кадокава. На заході прозвучало багато пісень, серед яких були «Як тебе не любити, Києве мій» та «Молитва за Україну» від хору Кіото. Особливою окрасою програми став виступ діток, які відвідують курси японської мови нашого Центру. Вони зворушливо виконали відому японську пісню «みかんの花咲く丘» («Пагорб, де квітнуть мандарини»). Кульмінацією міжнародної події стало потужне спільне виконання знакових для кожного українця творів — Державного Гімну України та солідарного гімну незламності «Ой у лузі червона калина». Телеміст став ще одним яскравим свідченням вагомої ролі культурного діалогу, що долає будь-які відстані, об’єднуючи серця заради миру та підтримки. Прочитати про захід у ЗМІ Японії можна за посиланням: https://news.web.nhk/newsweb/na/na-k10015136831000

Заходи, Заходи

Залізні пропозиції

Українсько-Японський центр долучився до програми лояльності АТ “Укрзалізниці”. Відтепер користувачі послуг перевізника можуть обміняти “обіймашки” на промокод від Українсько-Японського центру та отримати нагоду відвідати один із заходів на вибір. 22 квітня відбувся перший захід у межах проєкту “Залізні пропозиції”. Серія заходів розпочалася з майстер-класу з каліграфії, який провів викладач курсів нашого Центру, пан Накамура Хітоші. Учасники мали можливість познайомитися з основами написання японських ієрогліфів (канджі) та їхньою історією. Вони написали кілька базових рисок, Підсумком майстер-класу стала спроба написати ієрогліф 永, що в перекладі на українську мову означає “Вічність”. Щиро дякуємо учасникам майстер-класу за зацікавленням українсько-японським культурним обміном. Нагадуємо, що Ви також можете долучитися до участі в заходах, обмінявши “залізні обіймашки” на пропозиції нашого Центру. Чекаємо на Вас!

Заходи, Заходи

Реабілітаційні майстер-класи «Укійо методу» з Оксаною Піскуновою

Цього тижня відбулися реабілітаційні майстер-класи «Укійо методу» з Оксаною Піскуновою — очільницею Лабораторії ментального здоров’я ГО «Центр МСВП». Перший захід відбувся у Київському обласному центрі ментального здоров’я (м. Ворзель) для пацієнтів закладу. Традиційні японські мистецтва, як відомо, мають реабілітаційний ефект, за допомогою якого учасники змогли відпустити щоденні турботи та відновити душевну рівновагу. Спокійне, медитативне відпрацювання написання, контроль дихання — усе це допомогло знайти внутрішню гармонію. Під час заходу учасники мали змогу скуштувати японські традиційні страви від наших партнерів. Подібний майстер-клас відбувся й у стінах Українсько-Японського центру. Учасники навчилися писати кілька базових рисок японською тушшю і пензлями, а потім написали ієрогліф «生» — жити. Наприкінці заняття було написано також важливі для людей слова — «勝利» перемога, «家» дім та «恋» любов. Щиро дякуємо партнерам, які долучилися до організації заходів: ГО «Центр МСВП», БО «БФ “Реабілітаційні сади”», ГО «Добротворчі» та мережі ресторанів Musashi group.

Заходи, Заходи

18 березня в Українсько-Японський центр завітали представники JETRO

18 березня в Українсько-Японський центр завітали представники JETRO на чолі з виконавчою віцепрезиденткою Акіко Окумура. Серед гостей також були генеральний директор JETRO у Києві Тецуо Шібата та генеральний директор JETRO у Варшаві Ейтаро Коджіма. Під час візиту гостям провели екскурсію Центром та виставкою темарі “Розмаїття барв”, розповіли про діяльність УЯЦ. Приємним подарунком стало вручення автографа відомого спортсмена Аонішікі Арата (Данила Явгусишина) у вигляді відбитка його долоні, що є традицією у світі сумо.

Заходи, Заходи, Оголошення

Запрошуємо відвідати заходи Українсько-Японського центру до фестивалю Хіна-мацурі!

Запрошуємо відвідати заходи Українсько-Японського центру до фестивалю Хіна-мацурі! Хіна-мацурі (інша назва — «Свято ляльок») святкується в Японії щороку 3 березня. У цей день родини встановлюють ступінчастий стенд із декоративними ляльками, що зображують персонажів імператорського двору доби Період Хейан. Свято символізує побажання здоров’я, щастя та добробуту дітям. У межах заходу 7 березня (субота) відбудеться низка заходів та майстер-класів. Майстер-класи для дітей (9-14 років) (реєстрація через активне посилання):   Майстер-класи з ошібани (створення картин із пресованих квітів) (реєстрація) (https://forms.gle/bBgc4zqMvY9qMh9eA) Майстер-класи з чайного дійства (реєстрація) (https://forms.gle/p6GYXzTqJZMyoMBJ6) Майстер-класи з каліграфії (реєстрація) (https://forms.gle/BwRdAXBevJNmMUWU8) Заходи для дітей, підлітків та дорослих:   Екскурсія виставкою ікебани о 11:30-12:00 (без реєстрації) Демонстрація мистецтва ікебани о 12:00-13:00 (без реєстрації) Майстер-клас з логічних ігор ґо і шьоґі 12:00-14:00 (без реєстрації) Ознайомче заняття з японської мови для дорослих о 12:00 (реєстрація) (https://forms.gle/kPHeHb6fXktV8Yeb6) Ознайомче заняття з японської мови для підлітків о 12:00 (реєстрація) (https://forms.gle/iqaZvPcha4vkCrM68) Презентація обговорення книжки «Коччі! Коччі! Путівник Японією» о 13:00 (реєстрація) (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc6mlbF22Nh2JBgt0LPcaHHjiJpB5sKaFtpGeWu17T0RpKDSw/viewform?usp=header) Демонстрація приготування та дегустація рамену о 14:15 (реєстрація) (https://forms.gle/B48KdWx6gmuqeVo27) Адреса: Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря СікорськогоБерестейський проспект, 37, Бібліотека КПІ, 4 поверх, Київ. Всі активності безкоштовні. Будемо вдячні за благодійний внесок на підтримку Фонду підтримки ЗСУ «Київська політехніка» (https://kpi.ua/bfpzsu)Чекаємо на Вас, щоб разом відчути атмосферу весняного японського свята! *У разі відсутності зареєстрованного гостя, ви зможете зайняти вільне місце.

Заходи, Заходи, Оголошення

Презентація манґи «Помах крил метелика»

Сьогодні в Українсько-Японському центрі відбулася презентація манґи «Помах крил метелика». Захід було організовано спільно з Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим, Офісом Кримської платформи та громадською організацією “КримSOS”. Ілюстраторами манґи є переможці 18-го Національного японського конкурсу манґи International Manga Awards Колодич Дмитро та Ростислав Сушко Сюжет манґи ґрунтується на історії Богдана Зізи – художника та громадського активіста з Криму, незаконно засудженого окупантами до 15 років позбавлення волі за проукраїнську позицію. Метою проєкту стало привернення уваги до теми звільнення Кримського півострова, ситуації з правами людини й становища кримських політв’язнів, які перебувають у російській неволі. Заступниця Керівника Офісу Президента України пані Олена Ковальська виступила з вітальним словом підтримавши таку форму висвітлення становища політв’язнів. Від КПІ ім. Ігоря Сікорського вітальне слово виголосив проректор з науково-педагогічної роботи (з міжнародних зв’язків) Андрій Шишолін, в якому затвердив активну позицію та роль КПІ та Українсько-Японського центру в такого роду заходах. Пан Такао Асамура, очільник відділу культури Посольства Японії в Україні підтвердив незмінну підтримку України урядом та народом Японії та висловив надію, що манґа «Помах крил метелика» допоможе японській та міжнародній спільноті краще зрозуміти ситуацію, в якій опиняються політичні в’язні.  Під час заходу відбулася дискусія «12 років спротиву окупації Криму: говорити, щоб світ чув», у якій взяли участь: – Олександра Баркова, громадська активістка, сестра кримського політичного в’язня Богдана Зізи; – Ольга Скрипник, голова Кримської правозахисної групи; – Лілія Омельяненко, співзасновниця видавництва “Видавництво”; – Хірано Такаші, журналіст, фотограф. Після офіційної презентації манґи, ілюстратори Колодич Дмитро та Ростислав Сушко запросили гостей заходу відвідати майстер-клас зі створення манґи. Протягом 2-годинного заняття учасники дізналися лайфгаки зі створення сюжету, спробували себе у ролі ілюстраторів та створили власний ваншот (самостійну історію).

Заходи, Заходи

7 та 8 лютого відбувся турнір Кубка Посла Японії з шьоґі 2026!

7 та 8 лютого відбувся турнір Кубка Посла Японії з шьоґі 2026! 7 лютого пройшов відбірковий етап турніру, за результатами якого 4 найкращі гравці вибороли право змагатися у фіналі. 8 лютого у фінальному етапі було визначено переможців Кубка. Загалом участь у турнірі взяли 28 учасників різних вікових категорій, серед яких були й діти. Переможцем турніру став Максим Виноградов, який здобув перемогу у фіналі та отримав Кубок Посла Японії в Україні. Особливою подією став фінальний етап турніру, під час якого гравці змагалися у спеціально облаштованому просторі, оформленому відповідно до традицій гри в шьоґі: на татамі, з використанням дзабутонів, підлокітників та великої турнірної дошки, що створило автентичну атмосферу японської ігрової культури. Висловлюємо щиру подяку Посольству Японії в Україні та особисто Надзвичайному і Повноважному Послу Японії в Україні Масаші Накаґоме за довіру у проведенні цього турніру, а також за послідовну підтримку освітніх і культурних проєктів в Україні. Також дякуємо співорганізаторам Українській Федерації шьоґі, Japan Dojo за співпрацю, професійну підтримку та внесок у розвиток шьоґі в Україні. Вітаємо переможців і бажаємо всім учасникам цікавих партій, натхнення та нових спортивних успіхів!

Заходи, Заходи, Оголошення

Презентація манґи «Помах крил метелика»

12 лютого 2026 року в межах заходів до Дня спротиву окупації Криму відбудеться презентація манґи «Помах крил метелика», що присвячується громадянам України, які проживають в умовах окупації, та чинять опір злочинним діям окупантів. Сюжет манґи ґрунтується на історії спротиву Богдана Зізи – художника та громадського активіста з Криму, незаконно засудженого окупантами до 15 років позбавлення волі за проукраїнську позицію. Мета проєкту – привернення уваги до теми звільнення Кримського півострова, ситуації з правами людини й становища кримських політв’язнів, які перебувають у російській неволі, через особисту історію Богдана Зізи. У межах заходу відбудеться панельна дискусія, а також майстер-клас із створення манґи. Місце проведення: Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського за адресою: Берестейський проспект, 37 (Бібліотека КПІ імені І.Сікорського, 4 поверх) Початок реєстрації: 10:30 Для участі необхідно до 10 лютого заповнити форму: https://forms.gle/dNhPKCg9zK4Xeqzz9 Організатори події: Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим/Офіс Кримської платформи, Українсько-Японський центр КПІ ім. І.Сікорського, громадська організація “КримSOS”

Заходи, Заходи

Семінар “Японські технології для виробництва й сталого розвитку”

31 січня в Українсько-Японському центрі за підтримки JICA відбувся семінар “Японські технології для виробництва й сталого розвитку”! Лекторами стали представники компаній Panasonic, Fujikura та FANUC. Слухачі мали змогу ознайомитися з сучасними технологіями, інноваційними підходами до виробництва та бізнес-моделями. Panasonic представив екологічні технології кондиціювання повітря на основі пропану, що вже застосовуються в країнах ЄС, а також розповів про реалізацію зеленої стратегії на всіх етапах життєвого циклу продукту. В той час як Fujikura зосередилася на питаннях соціальної відповідальності бізнесу, зокрема залученні молоді та створенні робочих місць для людей з обмеженими фізичними можливостями. FANUC презентувала інноваційні навчальні центри та свою виробничу модель: обладнання виготовляється в Японії, тоді як в Україні фахівці займаються програмуванням. Компанія співпрацює з КПІ ім. Ігоря Сікорського та іншими закладами освіти. Дякуємо JICA за надану технічну підтримку, а саме відеокамери та зарядну станцію EcoFlow! Також щиро вдячні Морському Дому — групі компаній, які розвивають присутність Японії в Україні через автентичні продукти — за підтримку заходу й кейтеринг.

Прокрутка до верху