Українсько – Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського

центр КПІ
ім. Ігоря Сікорського

Сен Ґеншіцу Традиційне мистецтво Японії 2009

З нагоди відзначення 20-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Японією 15 вересня в Центрі культури і мистецтв НТУУ «КПІ» Великий Майстер школи чайної церемонії «Урасенке» Сен Геншіцу провів демонстрацію цієї стародавньої церемонії, яка є однією з важливих складових японської традиційної культури, і розповів про її історію та символічний зміст.

На оголошення про цей захід відгукнулися не лише студенти та співробітники КПІ, але й усі, хто цікавиться або професійно вивчає історію Японії і хотів на власні очі побачити церемонію, яка стала однією з візитівок Країни Вранішнього Сонця. Тим більше, що представляв її Великий Майстер Сен Геншіцу – 15-й глава однієї з двох найбільших у Японії шкіл «тя-но-ю» (так зветься японською чайна церемонія) «Урасенке», прямий нащадок фундатора цього мистецтва, Сен-но Рикю (XVI століття), який був першим в історії її майстром. Упродовж 60 років він пропагує мистецтво чайної церемонії по всьому світу, об’їхав понад 120 країн і є Послом доброї волі ООН і ЮНЕСКО та головою асоціації ООН в Японії. Девізом його демонстрацій є гасло «Досягнення миру за допомогою чашки чаю» і він втілює його у своїх лекціях-демонстраціях, які дозволяють людям різних культур краще зрозуміти одне одного. В Україну Великий Майстер приїхав вперше, тож українці отримали можливість побачити класичну чайну церемонію із дотриманням освячених часом традицій і ритуалів.