Українсько – Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського

Українсько-Японський
центр КПІ
ім. Ігоря Сікорського

Ганна Назаренко

Викладачка курсів ікебана

Досвід

Почала навчатися японському мистецтву аранжування квітів ікебана в 2008 р.

Викладає ікебану з 2018 р. (веде постійно групу в Українсько-Японському Центрі).

Звання, рівні, свідоцтва, досягнення

Станом на жовтень 2022 року має 9-й диплом школи Ікенобо (KAKYO)

Композиції Ганни та її учениць опубліковано в японському журналі про ікебану “The Ikenobo” в номерах: вересень 2021, листопад 2021 та лютий 2022.

Призерка конкурсу ікебани “The Ikenobo World Cup 2022”

З 2008 підвищує кваліфікацію на заняттях, майстер-класах та виставках з японськими профессорами школи Ікенобо та спеціальних заняттях викладачів в Українсько-Японському Центрі.

Разом з іншими викладачами та учнями з України в листопаді 2018 року брала участь у осінній виставці ікебани в головному філіалі школи Ікенобо в м. Кіото, Японія.

Відвідала декілька “літніх інтенсивів з ікебана” в Молдові, в 2013 та 2016  роках брала участь в виставці ікебана в Кишинеу.

В 2016 році проводила демонстрацію ікебана на “Саторі фест” в Івано-Франківську.

Брала участь в демонстраціях ікебана у Львові, Дніпрі та Житомирі на фестивалі “Дні Японії в Україні”.

Проводила майстеркласи з ікебани “Освітній експеримент 2016” на арт-хуторі “Обирок”.

На регулярній основі кілька разів на рік, бере участь у виставках, майстер-класах та демонстраціях ікебани, що проходять в Українсько-Японському Центрі, музеї Літератури, Українському Домі, КМДА та ін.

Що приваблює в ікебані?

Для мене композиції ікебана це спосіб вираження свого світогляду, бачення краси повсюди. Коли я почала займатись цим японським мистецтвом, я більше пізнала себе, як я бачу світ, чого я хочу досягти тощо. Мені відкрилися зміни сезонів, я почала більше гуляти в лісі, бувати наодинці з природою.

Коли я створюю композицію, то я як художник-імпресіоніст або скульптор, а рослини, квіти та вази – мої інструменти, фарби або глина.

Чому раджу займатися ікебаною?

Через мистецтво ікебана можно краще пізнати себе та оточуючий світ.

Відчути зміну сезонів природи через квіти та рослини з лісу та луків.

Ці заняття підходять як для початківців “з нуля”, так і для досвідчених флористів, оскільки в школі є різні рівні та дипломи, застосовується індивідуальна програма для кожного.

Ікебана унікальне японське мистецтво, що підходить і дорослим і дітям (починаючи з шкільного віку). Вона розвиває моторику, просторове мислення, бачення сумісних та протилежних кольорів навіть без використання кольорового кола.

Це дуже прикладне мистецтво. Чим більше практикуєш, тим краще стають твої роботи. Розум заспокоюється як під час медитації або глибокої фази сну. Можно відпочити душевно.

Альбом робіт викладачки на фейсбук

 https://www.facebook.com/media/set/?set=a.3467964553252658&type=3

Прокрутка до верху