Українсько – Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського

Українсько-Японський
центр КПІ
ім. Ігоря Сікорського

Світлана Гончаренко

Викладачка курсів ікебана

 

 Досвід

 

  • З 2016 р. – практика ікебани, включаючи регулярні заняття, участь у виставках в Києві та Кишиневі, а також майстер-класи з президенткою Східно-Європейської філії Ікенобо професоркою Анжелою Лобастов, засновницею філії професоркою Ямадою Мідорі та іншими професорами з головної філії Ікенобо в Японії. 
  • З 2021 р. – індивідуальні уроки та групові майстер-класи.
  • 2022 р. – 7 диплом інструкторки ікебани 2 рівня в школі Ікенобо.

 

Ікебана як шлях 

 

“Ікебана – це шлях. 

 

Він починається з тонкого, ледь усвідомленого бажання спокою та гармонії. З нього постає інтерес – до рослин, до мистецтва, до себе, до навколишнього світу. Мою увагу привертає Рослина – я милуюсь її яскравістю, тендітністю, витонченістю. Мене заворожує краса, і стає цікаво знайти її джерело. Усвідомлюю, що критерій красивого знаходиться не зовні, а всередині. Є щось у мені, завдяки чому я точно знаю – піон красивий, фіалка красива, квітуча липа красива… І в той же час я розумію, що краса не належить рослинам, це краса самого життя, яке впізнає себе в рослинах. Я не маю сумнівів, це достовірніше за будь-яку інформацію, отриману ззовні. А отже, це знання являється моєю суттю. І ця зустріч з тим, що є моєю суттю, дуже мене хвилює, зворушує і тішить.  

 

Наступний крок – створення композиції. Для цього я обираю ті рослини, які для мене чимось цікаві, привабливі, які підходять для втілення попереднього задуму. Я буду намагатися поєднати їх таким чином, щоб дати кожній своє місце, свій простір, щоб вони доповнювали та підкреслювали красу, характер та індивідуальність одне одного. Ми починаємо взаємодіяти: рослини відкривають мені свої таємниці, і я через власне сприйняття намагаюся відтворити їх в композиції, виражаючи таким чином свою повагу, вдячність і любов до життя.

 

Чим довше я практикую мистецтво ікебана, тим дивовижнішим воно мені здається, тим більше краси я помічаю навколо, тим більше з’являється натхнення та бажання ділитися з іншими. 

 

Тож запрошую до співтворчості, давайте подорожувати шляхами гармонії і відкривати нові грані прекрасного разом.”

Прокрутка до верху