Українсько – Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського

Українсько-Японський
центр КПІ
ім. Ігоря Сікорського

2024

Заходи, Оголошення

Виставка каліграфічних робіт та інструментів «Шелест слів»

Запрошуємо на виставку каліграфічних робіт та інструментів «Шелест слів»! На виставці представлені роботи президентки Інституту Мистецтва Каліграфії (書道芸術院) Шімоя Йоко, та роботи членів Інституту Ґото Тайхо, Чіба Соґен, Куджьо Сумійо, Таґо Хакурей, Кумаґай Шьо та Като Матаке. Разом з роботами автори надіслали привітання та побажання для відвідувачів виставки: «Сподіваємося, ви зможете знайти для себе відраду в мистецтві каліграфії у ці скрутні часи. […] Ми будемо щасливі, якщо українці зможуть насолодитися японською каліграфією, відчути душу автора твору і, хоча б на мить, знайти спокій в побаченому.» Чекаємо Вас у просторі, де автори через роботи промовляють до відвідувачів свої найщиріші побажання світла та спокою! Графік роботи виставки (13 вересня – 31 жовтня 2024 року):понеділок – п’ятниця: 11:00 – 19:00субота: 11:00 – 18:00 Вхід вільний.

Заходи, Оголошення

Реєстрація на майстер класи фестивалю «Японська осінь» відкрита!

Аби прийняти участь в майстер-класах на попередню реєстрацією, заповни гугл форму на майстер-клас що тобі до вподоби: Окрім того, нагадуємо про майстер-класи БЕЗ попередньої реєстрації:

Заходи, Оголошення

Японська осінь в КПІ 2024 (Програма заходу 13-15 вересня)

З 13 по 15 вересня поринь в атмосферу «країни Сонця, що сходить» на благодійному фестивалі «Японська осінь», що проходитиме в Київському Політехнічному Інституті ім. Ігоря Сікорського. Дізнайся більше про Японію – країну, яка протягом багатьох років незмінно підтримує Україну! Спробуй себе в ролі японського каліграфа! Створи композицію ікебана! Або ж випий справжнього японського чаю маччя! Протягом трьох днів ти зможеш:• навчитись вітатись японською мовою та розповідати про улюблені страви• послухати лекції про японську історію та культуру• побувати у справжній чайній кімнаті та дізнатись про мистецтво чайної церемонії• побачити показові виступи бойових мистецтв• послухати унікальний концерт японської флейти шякухачі з майстром Ун Рю• зіграти в японські логічні ігри ґо та шьоґі• поринути у світ японського кіно• відвідати виставки, присвячені японській культурі та мистецтвам• створити листівки із засушених квітів ошібана• приготувати японські традиційні солодощі ваґаші• виготовити вишиту кульку темаріТа багато іншого! Вхід на фестиваль ВІЛЬНИЙ❤️‍🔥 Під час фестивалю відбуватиметься збір коштів до БО БФ підтримки ЗСУ “Київський Політехнік”, який допомагає студентам і випускникам КПІ, що захищають нас в лавах Збройних Сил України! Запрошуємо усіх поціновувачів японського мистецтва та традицій!  Адреса локацій: Кампус КПІ ім. Ігоря Сікорського, Берестейський проспект, 37 Програма заходу (в розкладі можливі зміни) 13 вересня (п’ятниця) 14 вересня (субота) 15 вересня (неділя) Виставки, що діють протягом 3 днів фестивалю

Без категорії, Курси японської мови, Оголошення, Оголошення курсів японської мови, Японська мова

Набір на курси японської мови в Українсько-Японському центрі КПІ ім. Ігоря Сікорського!

Шановні друзі, із задоволенням повідомляємо вам, що набір на курси японської мови в Українсько-Японському центрі буде проводитися з 2 по 22 вересня. Заявка подається онлайн – для того, щоб зареєструватися, перейдіть за посиланням  (доступне з 2 вересня): Анкета для реєстрації до дорослих груп: https://forms.gle/VLkazjBfwXyKRuHm7 Анкета для реєстрації до дитячих груп: https://forms.gle/Bwu24aP1J1zWaFH19 Графік занять: Навчання в річних групах починається з жовтня і триває до червня, заняття проходять 2 рази на тиждень по 1,5 години. На початкових рівнях є групи, заняття в яких починаються о 15:00, 17:00, і ті, в яких заняття починаються о 19:00, тому ви маєте можливість вибрати той розклад навчання, який вам більше підходить. Ви можете почати навчання “з нуля” або, якщо вже маєте певну підготовку, приєднатися до вже існуючих груп, склавши вступний іспит. Детальна інформація про групи, розклад та вартість знаходиться тут: розклад та зміст мовних курсів. *Звертаємо Вашу увагу, що створення груп можливе лише за умови, якщо мінімальна кількість слухачів дорівнюватиме кількості 8 осіб.  УВАГА! Набір у групи може бути припинено раніше, якщо кількість слухачів досягне максимальної. Всю детальну інформацію ви можете отримати, звернувшись за електронною адресою uajc.language@gmail.com, а також особисто завітавши до нашого центру! Чекаємо на вас!

Заходи, Оголошення

Виставка української авторської кераміки для японського чайного дійства

Запрошуємо відвідати виставку «П’ять чаш»! На виставці буде представлена авторська кераміка 7 українських керамістів для японського чайного дійства. Графік роботи виставки (11 – 31 серпня 2024 року):понеділок – п’ятниця: 11:00 – 19:00субота: 11:00 – 18:00 Вхід вільний.❗️У зв’язку з посиленням безпекових заходів просимо мати при собі документ, що посвідчує особу. Чекаємо на Вас! Адреса: Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського, Берестейський проспект, 37, Бібліотека КПІ, 4 поверх, виставковий зал УЯЦ.

Заходи

Візит делегації на чолі з Міністром освіти, культури, спорту, науки та технологій Японії паном Масахіто Моріяма (29 липня 2024 року)

29 липня в Українсько-Японському центрі відбувся візит делегації на чолі з Міністром освіти, культури, спорту, науки та технологій Японії паном Масахіто Моріяма. Також на зустрічі був присутній Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні пан Кунінорі Мацуда, заступниця гендиректора директорату міжнародної співпраці Міністерства освіти і науки України Стелла Шаповал та новопризначений ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського Анатолій Мельниченко. Під час візиту делегація оглянула Українсько-Японський центр та познайомилась з його діяльністю, завітала до чайної кімнати та на виставку ікебани (Ikenobo Ukraine) , ознайомилась з віртуальним простором Українсько-Японського центру(@Japan Foundation 国際交流基金) . Наостанок відбувся обмін пам’ятними подарунками. Цей візит підтверджує наміри продовжувати зміцнення українсько-японських відносин в галузі освіти, науки та культури.

Заходи

Літній чякай 2024 в Українсько-Японському центрі КПІ ім. Ігоря Сікорського

Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського спільно з «Українською чайною групою напряму Урасенке “Чайна кімната”» запрошує всіх охочих насолодитись чаєм маччя та традиційними японськими солодощами на літній чякай або “чайну зустріч”. Чякай буде проходити в єдиній в Україні діючій чайній кімнаті, тому Ви повністю зможете поринути в атмосферу японського чайного дійства. Дата проведення:11 серпня (неділя) з 12:00, або11 серпня (неділя) з 13:00. Ліміт учасників – 10 осіб на обраний час. Благодійний внесок 600 грн (+1500 грн на витратні матеріали)**Деталі щодо оплати Вам надішлють після реєстрації. Реєстрація за посиланням:https://forms.gle/aL16u5VgcteAtiip6 Адреса: пр. Берестейський, 37, бібліотека КПІ, 4 поверх. Для довідок звертайтеся в Телеграмі @uajc_kpi_ua або за номером 044 204 81 66. Чекаємо на Вас!

Заходи

Фестиваль “Країна Мрій” 2024

Завершився 20 ювілейний етнофестиваль «Країна Мрій» – фестиваль сповнений незабутніх вражень та натхнень! Дякуємо Його Високоповажності Надзвичайному і Повноважному Послу Японії в Україні пану Мацуді Кунінорі за візит та підтримку фестивалю та локацій Українсько-Японського центру зокрема. Впевнені, цей візит сприятиме подальшому зміцненню українсько-японських відносин. Щиро дякуємо організаторам фестивалю Олегу та Наталі Скрипці за можливість стати частиною фестивалю та познайомити його відвідувачів з красою японських традиційних мистецтв! Висловлюємо подяку майстрам, які долучились до організації локацій Українсько-Японського центру «Японський сад» та «Японська квітка» – завдяки вам відвідувачі фестивалю стали ближче до традиційної культури Японії. І, звісно, дякуємо волонтерам – ваша допомога була незамінна! До нових зустрічей! Батік Гра Ґо Гра Шьоґі Каліграфія Кераміка Раку Оріґамі Ошібана Темарі Флейта Шякухачі Чайне дійство

Курси традиційних мистецтв

Гра Шьоґі

Шьоґі (японскі шахи) – одна з найстарших настільних інтелектуальних ігор. Походять від древньої гри  «чатуранга», батьківщиною якої можна вважати іранський Абадан, що в давнину входила до складу Індії. Звідти шанувальники завезли її через Персію до Європи, де вона еволюціонувала в те, що сьогодні відомо під назвою «шахи».  Але гра поширювалася і на схід, до Китаю, де вона трансформувалася у «сянци». У період Нара (710-794) японські місії, що направлялися до двору імперії Тан, привезли з собою на батьківщину і захоплюючу гру, дещо змінивши на свій лад її назву. Самі фігури та дошка виглядають так: Намагаючись порівняти шьоґі та шахи, можна точно сказати, що ця гра не для тих хто схилений розмінювати фігури, переводячи гру в нудний ендшпіль. У шьоґі, зазвичай, не буває нічийного результату. Гра починається з позиційного маневрування у своєму таборі і закінчується лавиноподібною красивою матовою атакою. Багатство тактичних прийомів (тесуджі), фортець та стилів гри може зацікавити кожного. Кажуть, що для того щоб в сьоґі зробити правильний рух, що принесе перемогу, його треба відчути!

Прокрутка до верху